HALUATKO SKEPTIKOKSI?
Elämäsi tilaisuus liittyä jäseneksi järjestäytyneiden skeptikoiden valikoituihin, ahtaisiin riveihin.
Liittyäksesi sinun ei tarvitse olla, kuten sinua ehkä on peloteltu, erityinen ruudinkeksijä. Meillä ei ole kovia kahden numeron älykkyysosamäärävaatimuksia, vaan itse asiassa tulet toimeen, kun älykkyysosamäärä pysyy yhden numeron laajuisena.
Edellytämme liittyjiltä seuraavia ominaisuuksia:
Fanaattisuus
Skeptikot taistelevat erilaisia vaarallisia lahkoja, kuten Peräkylän kiropraktikkomartat, vastaan, joten sinulle on etua reilusta määrästä fanaattista aggressiota.
Paranoidi luonne
Tämä ei ole oikeastaan vaatimus, mutta skeptikon urallasi siitä on huomattavaa etua. Ei haittaa, jos et ole paranoidi liittyessäsi. Opit kyllä pian sellaiseksi.
Valikoivuus
Sinun pitää ehdottomasti kyetä sanomaan, mitkä asiat ovat oikeita ja uskottavia ja toisaalta mitkä ovat epäuskottavia sen mukaan, mitä sinulle osoitamme. Tähän liittyen sinun on kyettävä jättämään huomiotta kaikki todisteet, jotka osoittavat jonkin huuhaaliikkeen esim kiropraktiikan järkevyyteen ja toisaalta huomiotta kaikki, mikä osoittaa jonkin hyväksi koetun asian kuten roskaruoan ja roskaruokateollisuuden suhteen puutteita.
Edellä mainittu kysyy valikoivuuden taitoa.
Muita vaatimuksia
Sinun pitää opetella viljelemään tiettyjä fraaseja kanssakäymisessä vaarallisten lahkolaisten kanssa. Tälläisiä ovat esim "Ei ole todisteita"(valikoivuus) ja "Huuhaaliikkeet valtaavat maailman ilman skeptikkoja"(paranoia).
Tarvitsemme riveihimme etenkin ihmisiä, jotka ovat valmiita lyömään vihamielisille huuhaaihmisille paskaa kouraan lapiokaupalla. Jos tunnistit itsesi ylläolevasta, ota rohkeasti yhteyttä. Ura skeptikkona odottaa.
Haluatko skeptikoksi?
Halle...
4
733
Vastaukset
- epäilijä
Heti tärppäs.
Missä kokoonnumme ja milloin? - Dill_on
Heh! Skeptikkovouhottajat ovat kerrankin laatineet rehellisen värväysilmoituksen.
!!!
- epäilen
noita sun kriteerejäs. Kuitenkin valmiis oon sotaan, tai ainakin alkubileisiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1875085Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,254472Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993137Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2593039Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1452941- 522541
- 271939
- 561873
- 771824
- 221787