Gallup painon noususta jouluruuilla

mulla nousi 1, 7 kg.
10887
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Eli ei yhtään.

Se oli tavallaan huono tulos, koska oon laihiksella ja ajattelin, että joulunaikaankin ois mennyt vähän alaspäin.

Mutta parempi näin kuin ylöspäin.

Äänestä
  • Mulla jotain 3 kiloa ja nyt olen pari päivää niitä sulatellut. Tiukka dieetti taas. Vielä ei ole parissa päivässä lähteny yhtään, mutta eiköhän se siitä.
    Ihmeen paljo ja pian noita lisäkiloja kertyi

    Äänestä

Mulla ei paino noussut eikä laskenut. Mutta mun suurin jouluherkku onkin - rosolli.
Marmelaadeista en ole tykännyt koskaan mutta ei enää suklaakaan himota vaikka kyllä mä muutaman konvehdin maistoin.

Äänestä

Punnitsin tänään itseni niin -400g. Kokonaispudotus nyt -21kg, vaikka tuli jouluna syötyä normaalia epäterveellisemmin mutta ei sitä jaksa niin paljon syödä kerralla.

Äänestä
  • 2,7 kg ja kaikki vain 1,5 viikossa

    Huh huh... Vaivalla syksyn aikana laihduttanut 10 kg ja nyt melkein kolmannes takaisin vajaassa 2 viikossa...

    Äänestä

kolme kiloa..mutta söinkin kun pieni possu ku alkukesästä asti ollu laihiksella..mut nyt on jo kilo lähteny pois, kyllä ne kaks lähtee myös ku mahasta sulaa kinkut ja suklaat..:)

Äänestä

Paino putosi jouluherkuista huolimatta 2kg! En kyllä syönytkään hirveästi, en edes suklaata. Söin ihan kunnon jouluruokia ja jälkiruuat päälle, mutta määrät oli sopivat ja liikuntaa enemmän kuin tavallisesti.

Mulla on reumasairaus ja nyt on paikat perskuleen kipeät, joka paikkaa särkee, joten nytkään ei ruoka paljon innosta. Kunhan pääsisi näistä säryistä, olisin onnellinen!

Äänestä

kilo, vähän yli. En kattonu yhtään mitä söin. Tai muuten söin normaalia safkaa,mutta suklaarasioita ostin monta, samoin piparkakkuja söin, ja jonkin verran keksejä ja torttuja. Söin just silleen kuin huvittaa, mikä mulla tarkottaa just suklaata ja piparkakkuja normaalin ruuan ohessa. Juoksemassa kävin joka päivä, kun kerrankin oli aikaa. Painoindeksi mulla on 23 ja risat.

Äänestä
  • 5kg

    Äänestä

3kg koska sairastin kovaa vatsatautia. ei paljon laatikot mahassa painanu, vaikka koitin niitä syödä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihan yleensä ei muuta kirjoitti:

mulla nousi 1, 7 kg.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu