Turkkilaisten juoni

Paljastan nyt suuren salaisuuden, joten eipä hölistä siellä takarivissä! Ilmaston lämpeneminen Euroopassa on ottomaanien juoni Turkin saamiseksi Euroopan Unioniin lämpölaajenemisen avulla.

Hämmentävintä on se, että juoni oikeasti toimii. Viime vuonna tähän aikaan Bulgaria ja Romania eivät olleet EU:ssa, mutta eipä tarvittu kuin yksi lämmin loppukesä ja poikkeuksellisen leuto alkutalvi, niin johan EU lämpölaajeni niin paljon että kartat oli piirrettävä uudestaan.
2252
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

niillä ottomaaneilla ja muilla blokkareilla on sitten tänne EU:hun?? En ymmärrä.
Turkki on suuri ja oikeastaan aika köyhähkö maa, EU pyrkii kaikin keinoin välttämään sellaisten pyrkimistä tänne likavapaalle alueelle, mutta Turkki on kuin tyytymätön kersa. Kuvittelevat luultavasti tulevansa "paremmaksi" maaksi EU:hun liittymällä mutta potaskaa kaikki tyynni.
Kyllähän täällä lintukodossa on ihan itsekkäistä syistä mukava asua ilman EU-valtaansa hyväksi käyttäviä ryösteleviä turkmaaneja.
EU:lle järki käteen, kohta koko maailma on yksi ja suuri EU...

Äänestä

Eurooppalaiset,suomalaiset etunenässä, ovat vanhenemassa käsiin. Nykyään ei edes vanhuksille ole riittävästi hoitajia.
Euraasiassa onkin, kuin ohjauksesta, tehty työnjako. Eurooppalaiset ovat keskittyneet elintason kasvattamiseen ja turkkilaiset, kuten suomalaiset sanoisivat, pirttiviljelyyn.
Monesti ovat turkkilaiset kolistelleet euroopan porteilla ja verissäpäin joutuneet sieltä poistumaan. Mutta niin kuin usein, kun antaa ajan kulua, ongelmat poistuvat kuin itsestään:
Euroopassa on tultu tilanteeseen, jossa nuorta porukkaa on saatava paikalle ja heti.
Turkissa järjestetään jo rekrytointimessuja ja ilmaisia lentolippuja jaellaan.
Asiat helpottuvat vielä entisetään, kun Turkista tulee jäsennmaa. Vääjäämätön seuraus on, että turkkilaisita tulee ei vain Suomen vaan myös koko Euroopan perillisiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tutkimusmies kirjoitti:

Paljastan nyt suuren salaisuuden, joten eipä hölistä siellä takarivissä! Ilmaston lämpeneminen Euroopassa on ottomaanien juoni Turkin saamiseksi Euroopan Unioniin lämpölaajenemisen avulla.

Hämmentävintä on se, että juoni oikeasti toimii. Viime vuonna tähän aikaan Bulgaria ja Romania eivät olleet EU:ssa, mutta eipä tarvittu kuin yksi lämmin loppukesä ja poikkeuksellisen leuto alkutalvi, niin johan EU lämpölaajeni niin paljon että kartat oli piirrettävä uudestaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu