AAMIAINEN 1:
Vähähiilihydraattinen jugurtti
pieni hedelmä
kaksi palaa kinkkua/ juustoa
1 tl oliiviöljyä
kahvia/ teetä
AAMIAINEN 2:
2 krt vkossa kaurapuuroa
kaksi palaa kinkkua/ juustoa
1 tl Omega-3-öljyä
kahvia/ teetä
AAMIAINEN 3:
2 dl tummia viinirypäleitä
5-6 pähkinää
viipale kinkkua / juustoa
kahvia/ teetä
LOUNAS 1:
150 g broilerin rintafilee
vihanneksia tai
salaattia
1 rkl oliiviöljyä
omena/ tummia rypäleitä
LOUNAS 2:
150 g lohta / silakoita
kasviksia
1 tl Omega-3-öljyä
LOUNAS 3:
120 g porsaankyljys
sekasalaattia
1 rkl oliiviöljyä
omena/ tummia rypäleitä
VÄLIPALA:
jugurtti
omena
muutama pähkinä
1 tl Omega-3-öljyä
PÄIVÄLLINEN:
kuten lounas
ILTAPALA:
hedelmiä esim.
3-4 luumua
kirsikoita
juustoa
1 tl Omega-3-öljyä
Eli erilaisia vaihtoehtoja viikon varalle. Mitä liikaa, mitä jäi pois. Yritän vähentää hiilareita.
Mitkä pähkinät parhaita?
Laittakaapa kommenttejanne
*Maria67*
2
617
Vastaukset
- menhir
ihan kunnolla vastata, koska noudatan vähän muunneltua VHH:ta.
Ite en söisi kaurapuuron ja hedelmien aikana ollenkaan rasvaa.
Mutta parhaimmat pähkinät ovat saksan- ja hasselpähkinät. Saksanpähkinöissä hieman vähemmän viel hiilihydraatteja. - ....
oikein olen ymmärtänyt niin viinirypäleet on melko hiilari pitosia, että jos hiilareita haluut vähentää, niin varmaan ne kannattaa vaihtaa johonkin muuhun. mutta saatan kyllä olla ihan hakoteillä :)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1404827Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut793502SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt272514SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402203Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä572029Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632003Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja851963Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?231951Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet191428Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään941235