Muttamutta

sitten moottorikelkkamies-parkoja :( yhyy ku ei oo lunta, ja mää ostin juuri uuden kelkan, joka maksoikin sentään omakotitalon verran ja veisi polttoainetta 200 litraa/tunti, enkä pääse siten edesauttamaan ilmastonpilaantumismuutosta. yhyy..
1195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

On se tosiaan rankkaa niillä pojilla ja tytöillä, jotka on ihan varta vasten vuosia säästäneet, että pääsisivät mukaan vauhdin hurmaan. Sitten kun kahisevat on koossa, niin eiköhän käy niin, että lumea ei sitten tulekaan ja öljynpoltot jää haaveiksi vain. On se ikävää. Ihan pitäisi kriisiryhmä perustaa. Nyt kaikki kiireesti keräämään rahaa ja lastenklinikankummeja näille raukkaparoille, joiden elämän tarkoitus on hävinnyt yhdessä "talvessa". Ei ihminen sentään kaikkea kestä !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ajatella kirjoitti:

sitten moottorikelkkamies-parkoja :( yhyy ku ei oo lunta, ja mää ostin juuri uuden kelkan, joka maksoikin sentään omakotitalon verran ja veisi polttoainetta 200 litraa/tunti, enkä pääse siten edesauttamaan ilmastonpilaantumismuutosta. yhyy..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu