löytyy ja millaisia tarinoita niihin liittyy? Olen kuullut että linja-auto aseman yläkerrassa kummittelee ja ihan kunnolla! Törmäsin vuosia sitten naiseen joka kertoi nähneensä siellä haamun kun oli silloin asunut niissä tiloissa!!
Rovaniemen kummitustalot?
Mistä niitä
104022
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
hyppäs ikkunasta (lasien läpi) kun infrapunapiikeillä varustetut hoitajat yritti seinän läpi....piikittää...
Tällä viikollako?
sitten.
.......mahdollista että olisi eno-(sukulainen) menettänyt hetkeksi .......
Kuinka hän oli vastaavasti kuullut erään matkustajan kertomana kuinka hän kuuli sen paikalliselta hevosmieheltä joka oli rankametsästä palattuaan tavannut naapurin muijan joka oli kertonut hänelle ........Joten kaiken jonka kerroin on todellakin tapahtunutta ja totuuteen liittyvää .
Väylätie 41-47 (niillä main) oli vielä 80-luvun lopussa talo, jossa kummitteli. Jutut olen kuullut niin luotettavalta taholta, että on harmi kun se talo on jo purettu. Siellä olisi pitänyt käydä aikanaan.
Linja-autoaseman kummituksesta en ole kuullut. Kerro lisää.
Olin nuori opiskelijatyttö, sain alivuokralaisasunnon ison ok-talon yläkerrasta. Alakerrassa ei silloin ollut asukkaita, koska se oli liiketilana. Eli siellä ei ollut öisin ketään. Asuin siinä talossa 2 viikkoa, enempää en pystynyt, koska aina kun tuli nukkumaanmenoaika, alkoi alakerrasta kuulua aivan kuin jotakin raskasta oli siirretty. Sitä ei siirretty paljon, mutta sen siirtämiseen tuntui menevän aikaa. En kestänyt enempää, vaan muutin pois. Kauan aikaa sen jälkeen kysyin alakerran liiketilan työntekijöiltä, mikä se ääni oli ja sain karmean vastauksen. "Entinen isäntä oli noussut aikanaan kiikkuun, mutta oli valinnut nousujakkaraksi todella raskaan lihanleikkelypöydän, ja hänellä oli tod.näköisesti ollut vaikeuksia siirtää jaloillaan pöytää altaan pois. Oli kuitenkin onnistunut tekosessaan". "Isäntä siirtelee sitä vieläkin", minulle kerrottiin
Ne hirttämättömät kylläkin osaavat kummitella, Kuollut on aina hiljainen kumppani ja kaikki sellainen äänien kuuleminen on vain heikkohermoisuutta1 Uskokaa jo, mitään selvää todistetta ei vielä milloinkaan ole haamuista saatu eikä saada koska niitä ei ole!
tuubaa siinä! Jos et sinä ole mitään kokenut se ei tarkoita etteikö niitä silti olisi!! Mutta todennäköisesti sinäkin joskus viisastut kun kohdalle osuu...kiven kova skeptikkokaan ei ole skeptikko enää kun se tapahtuu!! Kaikille vain ei sitä mahdollisuutta suoda ikinä!!
olohuoneessa ja katselleensa telkkaria kun näki sivusilmällä hahmon eteisessä...ja kun katsoi sinne oli hahmo yhä siellä ja muistaakseni se oli kävellyt jotain käytävää pitkin toiseen huoneeseen ja kadonnut sinne...
Muistikuvat ovat hatarat kun siitä on jo jokunen vuosi kun tämän jutun kuulin...