on luokkaa o ( nolla ) laittakaa tähän tilalle vaikkapa SAVUKOSKI jospa tulis vähän liikettä.
vilkkaus
3
691
Vastaukset
Ihmeen vähän Sodankylän palstalla on tosiaan keskustelua. Pitääpä tulla keskustelemaan sinne paikan päälle.
- Naapurikunnasta
jouva kirjoittelemaan. Miettivät savupirteissään, miten sais pikku kahinan aikaan kunnalispolitiikassa, poliisiasioissa, kouluasioissa ym., kuhan jossaki. Sotankyläläinen ei voi elää ilman pientä kahinaa, sano entinen pyssykyläläinen.
- Kitisen Keino
Liikettä pitää olla jos ei enempi niin sitte vähempi.
Ei piä jäähä kaverin viereen makkaamaan jos ei oo pirtti lämpimänä.
Parempi se on maalikylällä kahinoija on polliisillakin jotakin muka tekemistä.
Ja mitä näitä juttuja täällä nättiavaruudessa taivastelee kun revontulia kuutamolla,,, No oikiastaan Reposessahan se on paras,,, observatorio.
Päivä jälkheen? Se oli noita joulusia konjakkeja,, en ota ennää,, enkä kirjota.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks645674Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?
Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää673443Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.233181- 1132916
En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä
kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri642387Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu401785Mikä ihmeen v&v megastore?
Tulee Pohjoisväylälle. Mitä siellä myydään? Keski-uudessamaassa juttua.11318En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131225Miksi kastetaan luterilaisia ?
Tiesitkö että helluntailaiset ja jehovantodistajat kastavat luterilaisia saadaksen uusia maksavia jäseniä ? Tätä hellunt1801041- 59870