Jossa lauloi muistaakseni Pekka Laine (tai jotain sinnepäin, ehkä "Pekka Laiho"), kuitenkin pitkätukkainen mies-blondi? Aika oli 90-luvun puoliväli.
Ne kai keikkaili jonkin verran, mutta bändi kuoli sitten johonkin, en tiedä mihin.
Ne kai keikkaili jonkin verran, mutta bändi kuoli sitten johonkin, en tiedä mihin.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Taisi sillä olla useampi eri nimikin. Allah se oli aluksi, mutta jokin muslimiyhteisö tjms. pahoitti siitä mielensä ja nimi vaihdettiin Wicked Toys-nimeksi ja siitä sitten Wicked:iksi. Tosin tämä hataran muistitiedon pohjalta. Korjatkoon joku jos olen väärässä.
wicked, joo. En muista enään yhtään niitä soittajien nimiä, mutta se toinen kitaristi oli sama kaveri joka aikanaan soitti bassoa siinä Juhan Tuccabajan "Juhan" bändissä varmaan 80-luvun lopussa. Olikohan Terho tai Tenho.
Tässä wickedissä oli yhteen väliin muistaakseni aika hemmetin lupaavan oloinen nuori rumpalikin, näin joskus bluescafessa. Saattoi olla joku Soppelan Juhan oppipoika ehkä, en tiedä.
se pitkätukkablondi.
hah hah hah... oiskohan rummusta menny ihan kalvo särki... no joo... niin varmaan... se siitä.
herroilla muuta yhteistä kuin treenipaikka.
SUURUUDEN HULLUUTTEEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!