Te sekeptikot olette syyllisiä siihen, että maailmalle käy huonosti ihmisen aiheuttaman ilmastonmuutoksen vuoksi. käykääpä vaan lukemassa tuota ilmastonmuutos aluetta niin huomaatte, että asia on just noin. Te skeptikot olette jarruna kun ilmastonmuutosta yritetään hillitä. Te olette vastuussa siitä, jos kasviohuonekaasuja ei sada ajoissa kuriin.
Tuo teidän ilmastonmuutoksen vähättelynne on älyttömydesään samaa sarjaa kuin kuuhuijauksesta vouhottaminen. Erona vaan nyt on se, että kuuhuiojaukseen uskoville voi nauraa. Ilmastonmuutoksen vähättelijät taas vaarantaa meidän kaikkien, meidn lapsemme ja heidän lapsen lapsiensa jne, tulevaisuuden.
Lähinnä tekisi mieli lyödä hampaat kurkkuun jokaiselta vastaan tulevalta tyypiltä joka väittää "ei se ole ihmisen syytä vaan luonnollista vaihtelua" :P
Skeptikot on syyllisiä
6
829
Vastaukset
- Teitä kustaan silmään, LOL!
Suomalaiset vahingoittavat vain itseään kuvittelemalla, että näin pienen kansan oma toiminta merkitsisi yhtään mitään. Ihmisiä on maapallolla yli tuhatkertainen määrä meihin nähden.
Kysymys on petoksesta. Keksitään uusia verukkeita verottaa niitä ihmisryhmiä, jotka eivät edusta omaa eturyhmää.
Maailma pelastuu kun köyhien vanhoille autoille asetetaan isot verot ja varakkaat saavat uudet autonsa halvemmalla, sekä maahantuojat isommat voitot. LOL!
Sitäpaitsi elinkaaritutkimusten mukaan luonnolle olisi parasta jos vanhat autot ajetaan suht loppuun eikä rakenneta tilalle uusia. Uusien autojen tuotannossa sitä energiaa vasta kuluukin ja hiilidioksidia syntyy.
Uudet autot sitäpaitsi tuottavat lähes tismalleen yhtä paljon hiilidioksidia kuin vanhemmatkin, jos ei nyt ihan museoautoista puhuta.
Kysymyksessä on huijaus, ja maksajiksi pannaan köyhimmät. Tulonsiirto köyhiltä varakkaille ja te ette edes sitä tajua. LOL!- Ei ymmärretä kun toinen huijaa
Niin, eipähän noita vanhoja autoja edes romuteta, vaan niillä ajetaan sitten jossain Venäjällä.
Tarkoituksena on piristää autokauppaa em. lisäksi, joten hiilidioksidia syntyy kahta kauheammin.
Idiootteja nimittäin.
Joskus on kuuma, joskus kylmä. Luonto tekee mitä tykkää. Ihmiset eivät siihen vaikuta, mitä nyt kärsivät.
Olisi hauskaa jos tulisit joskus vastaan. Omat hampaani siitä eivät kuitenkaan kärsisi.- galatigo
Mediahan toitotta kokoajan, että ilmastonmuutoksesta ja siitä aiheutuvasta lämpenemisestä on vain hyötyä meille. Ollaan tyytyväisiä siis.Mitä pahaa hyvässä on?
- hyvään
voi tottua, eikä osaa kaivata parempaa.
- Yxi Niistä
Vain otettu lääke auttaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2646586SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p795218Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.984150SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk2683612Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat633374Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1463139Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur2412743Venäläiset varkaudessa
Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee2752071SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden441594Lupajaoston esityslista
Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo491485