Eväät töihin, kouluun jne.

Kuukasvo

Kiinnostuin elävästä ravinnosta jonkin verran yli vuosi sitten ja nyt on alkanut taas tuntumaan että pitäisi siirtyä siihen, sillä nyt on alkanut tulla terveysongelmiakin, aikaisemmin niitä ei ollut, ja lääkkeet eivät mielestäni ole varteenotettava vaihtoehto.

Miten idut saa pysymään hyvinä jos niitä ottaa töihin/kouluun mukaan? Otatteko jonkin siivilän mukaan ja huuhtelette ne vielä ennen kuin syötte? Itselläni ei oikein tee mieli syödä ituja joita ei ole huuhdeltu ennen syömistä... Ehkä jos ne saisi pysymään viileänä jotenkin, talvella se onnistuu varmaan vahingossakin, mutta en tiedä sitten kun tulee lämpimämmät kelit.

Millaiset eväät itse otatte yleensä kouluun tai töihin?

2

959

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rotissööri

      pistä idut pieneen lasipurkkiin ja vettä täyteen. sitten vain työpaikalla kaadat vedet pois.

      • Kuukasvo

        Syötkö siellä missä kaikki muutkin ja jos syöt niin miten ihmiset suhtautuvat?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      102
      4497
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      382
      1257
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      186
      1052
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      109
      1032
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      85
      921
    6. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      901
    7. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      891
    8. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      856
    9. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      11
      852
    10. Onko se niin

      Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta
      Ikävä
      64
      826
    Aihe