Kertokaapa mikä on lemppari keksinne. Kyllästyttää jo tarjota aina samoja keksejä vieraille, joten kertokaas mitä keksejä haluisitte teille tarjottavan.
Omat vakkarit:
Doris-keksit
Rainbow suklaatäytekeksit jossa valkoista mömmöä ja suklaakuorrute.
Ballerina-keksit
Omat vakkarit:
Doris-keksit
Rainbow suklaatäytekeksit jossa valkoista mömmöä ja suklaakuorrute.
Ballerina-keksit
Vastaukset 11
Vanhimmat
ehdottomasti suklaapäällysteiset dominot, Rainbow cookiesit ja fanipala tuplasuklaa.
En ole koskaan kuullutkaan moisesta törkeydestä. Minä tarjoan täytekakkua, leivoksia ja suolaisia piiraita.
Kuka edes ITSE syö keksejä? En keksi.
Nämä ovat hyviä: perinteiset Dominot ja sama minttutäytteisenä, LU:n Candi ja Fazer Suklaalehti, Lidlin Tennessee suklaahippukeksit
Puolelta. En itse pidä makeista syötävistä, joten suolaiset kaikki mahdolliset ovat makuuni :)
Kekseistä pidän näistä tapas-tyylisistä Tapini-kekseistä, makuja ovat Chili-oliivi ja valkosipuli-basilika. Noista kahdesta herkuista voi sitten maun mukaan valita lempparin... Mulla menee pakkaus kerralla :)
....mmm... herrasväen pikkuleivät...
hinta on se mukanen kylläki 400g-500g paketti n. 8-9e
Hyviä ovat! Tykkään myös vohveleista, varsinkin kaakaotäytteisistä. Niin, ja Fanipalat ovat myös aika nameja..
pizza. mä tykkään pizzasta
Herrasväen pikkuleivät, teen ne itse , samoiin kauralastut
Kylässä tietysti syödään, mitä tarjolla on, mutta jos toivoa saa, mieluummin nauttisin itse tehtyjä leivonnaisia. Esimerkiksi kauralastut ovat naurettavan helppoja tehdä. Myös muffinit onnistuvat useimmilta, ja niiden vaihtelumahdollisuudet ovat rajattomat. Tähän aikaan vuodesta voisi olettaa saavansa vaikkapa mustikkamuffineja.
Kaupan kekseistä suosikkejani ovat Domino, Jaffa ja Carneval, nostalgisena muistona lapsuudesta.
Kyllä itsetehdyt piparit ja pikkuleivät ovat parhaita. Makoisia ovat kauralastut. Kaupan keksejä emme käytä juuri ollenkaan.
Voileipiä jos saa kahvipöytään niin hyvä on. Mutta tiesithän että ne kahvipöytäleivät on pienempikokoisia kuin tavalliset leivät.