No vastatkaa nyt!!

Larppi-Karppi

7

946

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Läski-Lari

      Tämä on sota läskiä vastaan, ei "läskejä".

    • vastaus.

      Miten tämä liittyy resepteihin???

      • Larppi-Karppi

        Kummeksun vain, kun ei sitten löydykään hyviä argumentteja niin loistavaksi väitetyn vhh:n puolesta.
        Pistää kyllä aika lailla epäilemään...


      • mmmmmmm
        Larppi-Karppi kirjoitti:

        Kummeksun vain, kun ei sitten löydykään hyviä argumentteja niin loistavaksi väitetyn vhh:n puolesta.
        Pistää kyllä aika lailla epäilemään...

        Jotenkin minusta vieläkin tuntuu siltä että tässä ei ole kyse reseptistä.


    • perusteluja

      halajat niin käypä www.karppaus.info!!!!!!!!!!!

      • Keittiöön

        VHH kannattaa pitää ainoastaan määräaikaisena diettinä, elämäntapana se lyhentää elinikää ehkä parillakymmenellä vuodella (riippuen aloitus iästä), johtuen kolestrooliarvojen kohoamisesta.


      • Aironziiffi
        Keittiöön kirjoitti:

        VHH kannattaa pitää ainoastaan määräaikaisena diettinä, elämäntapana se lyhentää elinikää ehkä parillakymmenellä vuodella (riippuen aloitus iästä), johtuen kolestrooliarvojen kohoamisesta.

        Minä karppasin noin puoli vuotta lähellä nollatasoa, painoa putosi parikymmentä kiloa. Satasesta pudotin kahdeksaankymppiin. Ketoosin saavutin parissa päivässä ja säilytin koko kuurin ajan. Kuiduista veisasin viis, sillä tarkoituksenani ei ollut niuhottaa loppuelämää vaan ainoastaan kokeilla painon pudotusta nälkää näkemättä. Onnistuihan se, tosin kuntosaliharjoittelun jouduin lopettamaan kokonaan ja huimaus oli koko ajan läsnä. Ruokani oli pelkästään lähes hiilaritonta, vitamiinit otin pillereistä... Kolestroolitasoni oli kuurin alussa 4,7 ja lopussa 8. Terkkarin lääkäri tarjosi jo pillereitä, mutta sanoin muuttavani ruokavaliota ja tulevani uusinta mittaukseen kolmen kuukauden päästä, jossa arvoni olivatkin pudonneet viiteen.Beneklolia kun vielä aloin käyttämään niin lukema on nyt 4,2 ja painoni on 82kg. Nykyään kiinnitän suurimman huoimion kaloreihin, sillä hiilareiden lisäksi myös rasvat lihottavat ja aiheuttavat veriarvojen muutoksia haitalliseen suuntaan, varsinkin silloin kun ei olla ketoosissa ja se tuskin on elämän tarkoitus. Kolme vuotta on tuosta kulunut ja lukemat ovat edelleen samat. Liikkua kannattaa aina sen olen havainnut auttavan, niin henkisesti kuin fyysisestikkin;)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      247
      45349
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      31
      11240
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      207
      10873
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9711
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8528
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6511
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3210
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      30
      2239
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      37
      1629
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1510
    Aihe