EI OLE MITÄÄN JÄRKEÄ ESITTÄÄ GOOTTIA JOS EI OLE!!!!!!!!!!!!!! ITSE OLEN KUUNNELLUT HIMIÄ SIITÄ ASTI KUN OLIN 13 ELI PITKÄÄN!!!!!!!!
KAIKILLE WANNABE GOOTEILLE!!!!!
DarkPrincess92
162341
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
1) HIM ei ole goottibändi
2) Pari vuotta ei ole pitkään
Mene Saksaan kuuntelemaan goottimusiikkia.
http://www.wave-gotik-treffen.de/bands.php
sä et ole muuten YHTÄÄN gootti! Kuka sä olet muuten sanomaan muita wannabe-gooteiksi vaikka olet itse sellainen! mä oon kuunnellut metallicaa ja muuta heviä 7-8vuotiaasta saakka että mieti sitä! HIM on tosi hyvä bändi, mutta ei goottibändi! THINK ABOUT THAT!!!! :P
ja mä olen sentään jo niin gootti, että ei haittaa vaikka kuuntelisin mattia ja teppoa ja pizza enricoa!
Nimimerkki viestin aloittajalla on DarkPrincess92, ja on ollut 13-vuotiaasta asti gootti. Aika hyvin..
Tosin mistä sitä ikinä tietää etteikö nimimerkin lopussa oleva 92 tarkoita painoa, ikää tai jopa pituutta ?
vide ku ma oon truu gootti, mut ma haluisin olla wannabee, mut jengi vaa vaittaa et ma oon truuuuu mut oon kuunnellu take thatia 12 vuotta ja rasmusta 3 kuukautta et cam oon hei !
I WANNABE A WANNABE GOTH
wannabetrolli. n______n ♥
Killing Miránda - Teenage Vampire
minä en ole wannabe, enkä troo. en ole mitään muuta, kuin oma itseni.
Ivallisen tennäissesti: Ah ha ha ha... ha ha haa.
HIM on kaikkea muuta ku gootti bändi...!!! Kuuntelisint jotain Cradle of filthiä tai Dimmu borgirria.
:---------D
Tää on iha helvetin hyvä vitsi:'D ei vittu AHHaAhHAaaahahahahhaa kuka ikinä tän kekkas nii oot aika vitun mastermind vitsien saralla:'P dropsit siitä.
laittakaa googleen sana gootit, sinne pitäis johki tulla joku teinien palsta ja tää on just vähä sen tapanen juttu ja sillekkää ei voi muutaku nauraa "oikeet gootit hirttää ittensä puuhun..." ruhaha!
Him ei ole gootti bändi. Ja pari vuotta ei ole paljoa! Goottiuteen kuuluu musiikki ja käyttäytyminen jne.. Vaatteet liittyy mutta ei se ole maailman tärkeintä että korsetti joka päivä. Itse olen kuunnellut sonataa ja turmion kätilöita aika paljon. Ja vaikka korsetteja ja muita on en kumminkaan kehuskelisi asialle kelleen esim näin: MULLA ON UUS KORSETTI OON TOSI GOOTEISTA GOOTEIN.
"Itse olen kuunnellut sonataa ja turmion kätilöita aika paljon." Ihanaa kun tiedä gootti- ja hevibändien eron.
Siis tarkoitin että en luettele itseäni gootiksi, koska kuuntelen enemmän heviä. Vaikka pukeudun goottimaiseksi en todellakaan luettele itseäni gootiksi. :)