missäs muonion kuvauksellisin nainen
piileeksii...
piileeksii...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
SIINÄHÄN SE PEILISTÄ JOKA AAMU KURKISTELEE.
kauneus on katsojan silmissä
mitä nyt vähä rupshtaneenpi näkkyy olevan.
on kaikki naiset kuvauksellisia ja ihania,eikä tarvitte pittää mithään Kantakirja näyttelyitä Enontekiön malhiin!!
käykää kattomassa
Eipä näköjään kestänyt huumoria tämäkään palsta!
Kerkesin lukea kaksi tosi humoristista, ketään loukkaamatonta viestiä ennenkuin "sivistys" poisti ne!
Todella uskomatonta! Ne kaksi poistettua viestiähän olivat oikein hauskoja eivätkä todellakaan loukanneet ketään. Niiden ironian saattoi nähdä kohdistuvan tällaiseen naisten luokitteluun ulkoisten tekijöiden perusteella. Mitä ihmettä tämän palstan seriffin päässä liikkuu? Ei voi kuin ihmetellä. Olisi mukava saada häneltä palautetta ja perusteluja. Mitään yllä mainittuja keskusteluohjeitahan viesteissä ei rikottu. Myös seriffin on noudatettava sääntöjä. Hän ei ole mikään ylijumala joka saa sorkkia toisten tekstejä mielivaltaisesti.
Sefulla kuten kaikilla vallanpitäjillä on oikeus vallan käyttöön (mielivaltaisestikkin)!!
Poliisi tv-viestit pitäis poistaa ennemmin kun niissä keskutellaan ihmisten yksityisasioista ja mainitaan nimellä.
Ne hjumor-viesteissä mainitut naisnimet olivat täysin keksittyjä, eikä Muoniossa ole edes sen nimissiä henkilöitä.
Olen toinen niistä viestin kirjoittajista ja pyydän syvästi anteeksi, että menin tallaamaan Herra Sheriffin varvasta. Lupaan pyhästi (vert.vaalilupaus) etten ikinä tee moista kamaluutta.
(lieneisköhän syytä harkita tämänkin poistoa)
unohtunutien varteen,mutta mikss pikkuhousut on pitäny pensasaitaan lipuksi.
kodassa. ihana.
petyin
Kokeillaampa iskeekö sensuurin mafia:
Niin, että olis se vain se uimapukukierros tuossa keskykylän liepeillä vain aika sykähdyttävä. Tämmöset kevätkelitkin ja mielikin sen mukainen. Olis siinä penkala soma jakaa missipisteitä.
Että eiku karvasääret liikenteeseen ja useampikin tittelintavoittelija kehiin.
Joo, herrajestas. Mihin aikaan huomenissa niitä missejä alkaa lappamaan uikkereissa tuossa kylällä. Saimma Muonioon omat idolskisat.Tullee kuulemma se itte Nikula arvostelheen ja yleisö huutoäänestyksellä ratkasee kisan. On tämä mahtavaa. Eikö Elmat kehiin.
Mie ehotan että se uimapukukirmaisu poistettais tältä viikonvaihteelta ohjelmasta.Tämmösen rännänlennon seassa saattaa se vähä heikommannäkönenki nääs näyttää hiivatin kauhniilta ja sehän ei ole tasapuolista oikheen riethaan kaunista kohtaan.Meän Elmaki oli jo tuossa tangat kourassa,mutta pääsin rakhoon. Esitän että kisa siirrettäis vaalien jälkeen ja uuvele hallitukselle.
Kerro pois, tämä jää ihan vaan meän väliseksi :)
No emmie uskalla sen nimeä sanoa. Setä sensuuri iskee sen heti, tiäkkö.
paikkakuntalainen vai eteläläinen??
No pörrökö solet. Emmie nyt sitä mene sanhoon onko se paikkakunnalta vai muualta. (mutta sulle luottamuksella, ekkä sitte kerro kelheen, soon paikkakuntasia, ihan tosi).
Nyt lähti muuten ukko ulkoruokintaan, etten sanoisi ruoskintaan. Meni paljastamaan kaikelle kansalle, että olen paikallisia. Tuli kyllä semmonen sensuuri nyt että hyvä jos hillamethään toipuu.
käyppäs katsomassa.
Jaa kuvauksellisin, olekko tosissas, mitäs sie sillä tehet? Sole piilossa, mutta empä kerro, mole niin tomppeli, että sen sulle sanosin...