Tossa aiemmassa makeis keskustelussa tuli ilmi että sokerittomat makeiset on ok.
Onko siis vhh dieetti sama kuin sokeriton dieetti?
Voiko periaatteessa kaikkea sokeritonta nauttia huoletta?
Sokeri
3
740
Vastaukset
- menhir
ainakin itsetehtyä ruokaa.
Sokerittomat kaupan valmisteet ovat täynnä makeutusaineita ja ne eivät taida olla pidemmän päälle sen parempi vaihtoehto. Keinotekoisia kun ovat.
Mutta kun vaan jättää valkoisen sokerin/riisin/jauhon, maissin ja perunan pois niin silloin voi syödä rasvaa huoletta.- Daapa..
Tosin aika sietämätöntä pidemmän päälle, sillä rasvat ja protskut vaativat hiilareita maistuaksaeen ja tuntuakseen hyvältä. Omakohtaisiin kokemuksiin perustuen suosittelenkin puhdasoppista vhh.ta vain laihdutukseen ja sen jälkeen kalorit, hiilarit ja rasvat syynin. Näin pystyt mielekkäästi ylläpitämään painoasi ja harrastamaan myös lihaskuntoa kasvattavaa treeniä ilman väsymystä joka vhh.ssa on lähes mahdotonta.
- VHH-ihmisten
tietämättömyyden. Missä on logiikka näissä virkkeissä: "Sokerittomat kaupan valmisteet ovat täynnä makeutusaineita ja ne eivät taida olla pidemmän päälle sen parempi vaihtoehto. Keinotekoisia kun ovat. "
Ja tämä on minusta niin uskomatonta ihmisten terveyden uhkaamista: "Mutta kun vaan jättää valkoisen sokerin/riisin/jauhon, maissin ja perunan pois niin silloin voi syödä rasvaa huoletta."
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1961512
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140944Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?58931- 85902
- 53816
Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t262719Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,10710Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä338671Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk58664Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol74646