Tossa aiemmassa makeis keskustelussa tuli ilmi että sokerittomat makeiset on ok.
Onko siis vhh dieetti sama kuin sokeriton dieetti?
Voiko periaatteessa kaikkea sokeritonta nauttia huoletta?
Sokeri
3
740
Vastaukset 3
- menhir
ainakin itsetehtyä ruokaa.
Sokerittomat kaupan valmisteet ovat täynnä makeutusaineita ja ne eivät taida olla pidemmän päälle sen parempi vaihtoehto. Keinotekoisia kun ovat.
Mutta kun vaan jättää valkoisen sokerin/riisin/jauhon, maissin ja perunan pois niin silloin voi syödä rasvaa huoletta.- Daapa..
Tosin aika sietämätöntä pidemmän päälle, sillä rasvat ja protskut vaativat hiilareita maistuaksaeen ja tuntuakseen hyvältä. Omakohtaisiin kokemuksiin perustuen suosittelenkin puhdasoppista vhh.ta vain laihdutukseen ja sen jälkeen kalorit, hiilarit ja rasvat syynin. Näin pystyt mielekkäästi ylläpitämään painoasi ja harrastamaan myös lihaskuntoa kasvattavaa treeniä ilman väsymystä joka vhh.ssa on lähes mahdotonta.
- VHH-ihmisten
tietämättömyyden. Missä on logiikka näissä virkkeissä: "Sokerittomat kaupan valmisteet ovat täynnä makeutusaineita ja ne eivät taida olla pidemmän päälle sen parempi vaihtoehto. Keinotekoisia kun ovat. "
Ja tämä on minusta niin uskomatonta ihmisten terveyden uhkaamista: "Mutta kun vaan jättää valkoisen sokerin/riisin/jauhon, maissin ja perunan pois niin silloin voi syödä rasvaa huoletta."
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1082227- 103896
- 66843
- 47818
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21786Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha521734Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76650- 66648
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23590- 57561