Miksi Paavo?

Miksiköhän Paavo teki nyt tällaisen tempun, kun oli ehdolla eduskuntaan ja nyt teki julkisen tenän.Ei näin hoideta lappilaisten ihmisten asioita, kun ei oteta luottamustointa edes vastaan.
Tosi surullista, kun tulikin äänestettyä.
6605
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

rivikansanedustaja tekee niinkuin johto sanoo eikä niinkuin sinä haluat. Ja pate haluaa johtoon. Siellä on tarpeeksi jonninjoutavia napinpainelijoita ilman pateakin jotka tekee kuten puolueen johto sanoo. Eli, tässä maassa riittäisi pelkkä hallitus koska järjestelmä on yli satavuotta vanha ja satavuotta sitten siellä ei ollut tuollaista määrää nappinupipäitä

Äänestä
  • sehän oli ehokkaanaki vaan siks koska luonne on PYRKYRI..mut ei kait sitä kukaan viisas äänestäkkään.

    Äänestä

  • kkss kirjoitti:

    sehän oli ehokkaanaki vaan siks koska luonne on PYRKYRI..mut ei kait sitä kukaan viisas äänestäkkään.

    sellaista joka ei mitään uskalla omiin nimiin tehdä ettei vaan lennä pihalle. Sano mitä Halme sai aikaan siellä. Entä Tennilä ja Rask? Mitä aloitteita heillä on ollut joilla on ollut jotain merkitystä tavalliselle kansalaiselle? Tarkoitan aloitteita joista on jotain tullut, en tyhjiä lätinöitä

    Äänestä

  • Runtti kirjoitti:

    sellaista joka ei mitään uskalla omiin nimiin tehdä ettei vaan lennä pihalle. Sano mitä Halme sai aikaan siellä. Entä Tennilä ja Rask? Mitä aloitteita heillä on ollut joilla on ollut jotain merkitystä tavalliselle kansalaiselle? Tarkoitan aloitteita joista on jotain tullut, en tyhjiä lätinöitä

    Ei ole hyötyä ollut Tennilästä 30 vuoteen muulle kuin itselleen. Rask taisi jotain ensimmäisellä kaudella saadakin aikaan - tai ainakin yritti. Oliko niissäkään asioissa mitään järkeä, on sitten taas toinen kysymys.

    Mutta kerroppas mitä hyvää Euroopalle, Suomelle, Lapille ja Keminmaalle on saanut aikaan tuo maan mainio EU-edustaja, kansanedustaja ja kunnanvaltuutettu ?

    Sanonpahan vaan että ei yhtään mitään !

    Miten nämä poliittiset broilerit, kuten Tennilä ja Väyrynen aina vaan uudestaan äänestetään noihin tehtäviin ? Taas olisi ollut mahdollisuus vaihtaa päättäjiä kun nämä on jo nähty - mutta kun ei niin ei ...

    Molempia on kansa elättänyt 70-luvulta lähtien. Eikö jo olisi ollut kohtuullista elättää välillä muitakin ?

    Ei nämä nyt voi koko Lapin ainoat päätöskykyiset olla - vai joko sieltä kaikki muut on lähteneet ?

    Äänestä

Onhan se selvä, että jos Brysselissä tienaa ainakin puolet enemmän kuin tavis rivikansanedustaja niin sen takia pitää saada
joku puhemiehen tai ministerin paikka eduskunnanssa. Väykkä on pelimies.

Äänestä

Ethän sie Paavoa äänestäny. Kaikki, jotka äänesti, tiesi kyllä hänen suunnitelmansa. Radiohaastattelussa ja lehden kyselyssä sekä ainakin siinä vaalitilaisuudessa, jossa minä kävin, hän ilmoitti aikeistaan juuri noin, kuin on toiminut. Ei se mikään petos ole, jos toimii niin kuin on sanonut, taitaa Paavo vain olla liian älykäs muille poliitikoille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äänestäjä kirjoitti:

Miksiköhän Paavo teki nyt tällaisen tempun, kun oli ehdolla eduskuntaan ja nyt teki julkisen tenän.Ei näin hoideta lappilaisten ihmisten asioita, kun ei oteta luottamustointa edes vastaan.
Tosi surullista, kun tulikin äänestettyä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu