minkä maalainen

nimeltään Viering, onko sama nimi Vierling. Sukunimi on Gibello. Onko se niinku italialainen?
2251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Meihin suomalaisiinkin lukeutuu melkomoisen monta kansalaista, joita ei nimensä perusteella ikinä suomalaisiksi arvaisi!

Viering Gibello tai Vierling Gibello voisi vallan mainiosti olla suomalainen.

Itselläni on perussuomalainen (adjektiivi tässä ei-poliittinen) etu- ja sukunimi. Uskon silti perustellusti, että täyskaimojani löytyy muidenkin maiden kansalaisista, ehkäpä jopa syntyperäisistä.

Äänestä
  • sukunimi on, esim. jos sukunimi on suomalainen, niin luultavimmin sukunimi on suomesta peräisin.

    tottakai kaikki nimet voi olla minkämaalaisia tahansa, mutta jos vähän yleistetään. niin se olis niinku italiainen?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


on henkilö kirjoitti:

nimeltään Viering, onko sama nimi Vierling. Sukunimi on Gibello. Onko se niinku italialainen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu