kuinkahan toi hesen pastasysteemi toimii??..siis ainakin ideaparkissa on kokeluna pastabaari hesessä..keitetäänkö makaronit itse vai onko kyseessä joku valmis-mikropasta?
pastaa heseltä
....
152929
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
En edes halua tietää. *häpeää*
Onhan sekin vaivansa tehdä kotona sitä 10minuutin pastaa.:)
Mitään varsinaista tietoa mulla ei ole, mutta mitä nyt olen nähnyt ketjuravintolan pastanvalmistusta muualla, niin homma tapahtuu siten että wokkipannulla lämmitetään raaka-aineita (esim. kana), lisätään tölkistä kastiketta ja perään vielä pakasteena tullutta valmiiksi keitettyä pastaa ja sekoitetaan. Samoin kun tietää miten hesessä ruoka valmistetaan en oikein jaksa uskoa että pastaankaan siellä ainakaan tuota enempää panostettaisiin, mahdollisesti jopa vähemmän.
Itse työskentelen hesessä missä on Pastaexpress. Ja se ei todellakaan ole niinkuin tässä keskustelussa on pohdittu. Kastike tulee kaarinan keittiöltä pakasteena, samoin pastat, esikeitettynäinä. Me kuumennamme ne vesihauteessa ja sekoitamme wokkipannulla. Ja HYVÄÄ on. Kukaan ei oo viä tullu sanoon ettei olis hyvää.
Hesen Pollo Pasta on kerrassaan mahtavaa.
Olen maistanut toki kaikkia, mutta kanapasta on suosikkini..Paras siis.
Ei muutakun nokka kohti Heseä ja testaamaan herkullinen uutuus.
siis tästä Hesen pastasta,se on oikeasti suosittu mahtavan taivaallisen maukasta kannattaa oikeesti mennä kokeileen ennen kuin puhuu muuta:)Itse olen kaikkia kokeillut ja samanlaista ei saa kotona ainakaan itse jos teen.Ja se on uusi juttu mutta suosittu eri vaihtoehtoineen ja vie nälän todellakin!Ei sitää muuten tilattaisi!Samalla teitenkin kannattaa tilata muutakin Hesen menu kun on monipuolinen ja terveellinen suomalaista sen olla pitää:)
Olen ihan hämmästyksen lyömä, kun Hesen pasta on niin herkullista. Höyryävän kuumaa sen tietysti tulee olla, jotta siitä saa kaiken mahdollisen irti.
On kyllä hyvin kehitelty resepti.
Mukavasti keksitty myös ne pastan muodot, juuri siten, että niihin uppoaa sopivasti kastiketta sisään ja ne tuntuvat suussa mukavilta.
Menkää ihmeessä maistamaan
Ideapark Lempäälä on ainakin yksi mistä olen saanut pastaa, ja ostan kyllä jos muuallakin tulee vastaan
Ei ole mitään mikroruokaa!
Hetken mietin että otanko vaki hampurilais aterian, mutta onneksi en ottanut koska Hesen pasta oli tosi positiivinen yllätys.
Maistamaan vaan jokainen.
Tampereen suunnalla en ole muualla nähnyt myytävän kun Ideaparkissa
.. mä löysin tommosen Hesepastan Hartwall Areenalla käydessäni. Oli muuten hyvää toi pollo-kanapasta!
Tampereella saa Yliopistonkadun Hesburgista. Tammelassa. Siinä melkein kadunkulmassa, jossa toisella puolella ja VapaaValinta ja kadun kulmassa Praha-pubi tai joku pubi ja samalla puolella katua Makuuni, josta saa herkkujäätelöitä.
Aika käsittätön pahvirasia myös, koska siinä se säilyy ihan tulikuumana noin 15 minuutin matkankin syömäpaikkaan.
Ei kukaan nyt mihinkään Lempäälään sentään lähde. Hullu ajatus.
Tampereella saa Yliopistonkadun Hesburgista.
Onko Ideaparkin Hesessä useampi maku kuin kaupungilla?
En edes tiennyt, että siellä on Hesburger. Ei varmaan ole kyllä mitkään erityisen hyvät aukioloajat.
Ainakin monet sen pikkukaupat alkoivat mennä kiinni jo tuntia ennen sulkemisaikaa, joten oli aika tympeää kävellä katselemassa suljettuja liikkeitä. Ei kai yrittäjiä voi tietysti pakottaa pitämään liikettään auki, elleivät ne halua niitä pitää auki.
Oli muuten ihan maukasta ja koostumuskin, kuin kotona tehdyssä, mutta se "pieni" miinus oli, kun löysin annoksesta jotain kummaa ainetta mikä haisi kyllä aikalailla ei niin terveelliselle. En viitsi enää kokeilla
En tiedä, mutta se on ihan älyttömän maukasta. Eikö edes kovin kova kaloripommikaan.