Ihan laiskuuttani (hakemaan itse tietoa) ja uteliaisuuttani, kertokaapa millainen teidän esimerkki päivä ruokalista on.
Asia kiinnostaisi kovasti, mutta löytyykö valmiita linkkejä mitä syödä aamupalaksi, lounaaksi, välipalaksi ...iltapalaan asti.
Vähän samaan tapaan kuin painonvartijoillakin on.
mitä syötte
10
3803
Vastaukset 10
- grymde
laihtunut näillä :) riittää mulle.
aamupala: vesi, 1 tomaatti.
lounas: salaatti tai hedelmä, näkkileipää kalkkunaleikkeen kanssa. rasvaton maito/vesi
välipala: viinirypäleitä/kirsikkatomaatteja/banaani
illallinen: raejuusto, ruisleipä, kylmäsavustettu kirjolohi.
sen jälkeen en enää tarvi mitään nälkääni. tietty jos liikkuu enempi ku minä, ni tärkeetä syödä paljo monipuolisemmin ja runsaammin !- retiisi83
Aika vähältä kuullostaa..kun ei edes yhtä lämmintä ateriaa mikäs pitäs päivässä syödä
- Kiril
http://www.luontaisnetti.fi/ravitsemus_etu.htm
Sieltä löytyy viikon ja kahden viikon vähähiilihydraattinen ruokalista.- hvvvvvvvvvvv
onks ihan pakko tuputtaa tota "vähähiilihydraattista" ruokavalioos ku muita ei kiinosta.. täyttä SOOPAA! jos oot sitä mieltä et se on hyvä sulle ni älä sitä muille tuputa..
- hedelmäsokeri
Ja oli vielä ruokaohjeineen,mikä on mukavaa. Hedelmiä ei juurikaan (ei ollenkaan) näkynyt listalla.
- menhir
hvvvvvvvvvvv kirjoitti:
onks ihan pakko tuputtaa tota "vähähiilihydraattista" ruokavalioos ku muita ei kiinosta.. täyttä SOOPAA! jos oot sitä mieltä et se on hyvä sulle ni älä sitä muille tuputa..
tää on kylläkin VHH-palsta.
- menhir
Aamupala: salaattia (jossa lehtisalaattia, kiinankaalia, tomaattia, kurkkua paprikaa), 1½ rkl oliiviöljyä, 1cm:n siivu koskenlaskijaa, kananmuna, muki kaakaoo
välipala: pähkinöitä
lounas: salaattia, 1½ rkl rypsiöljyä, jauhelihaa/kanaa voissa paistettuna mausteet tai tonnikalaa/lohta, 1dl marjoja
välipala: papuja
iltapala: kauraleseitä ja -hiutaleita piimässä/jugurtissa pari porkkanaa.
Tuossa nyt mun uusin ruokalista :).- menhir
varhaisaamiaiseksi syön yleensä appelsiinin ja omenan.
- nälätä
Ihan oikeasti, jos tuo on sinun päivässä syömäsi ruoka ,eikö sinulla ole nälkä ?
Minusta kuulostaa köykäiseltä. Minä luullakseni kaipaisin itapäivään tai iltaan jotan tukevampaan ruokaa kuin jugurttia.
Välipalana papuja ??? - menhir
nälätä kirjoitti:
Ihan oikeasti, jos tuo on sinun päivässä syömäsi ruoka ,eikö sinulla ole nälkä ?
Minusta kuulostaa köykäiseltä. Minä luullakseni kaipaisin itapäivään tai iltaan jotan tukevampaan ruokaa kuin jugurttia.
Välipalana papuja ???Ainakaan nyt ei nälätä yhtään kun jaoin nuo ruuat 5 ateriaan, söin ennen kokeiluna samat 3krt/pv, mutta ei siitä lopulta tullut mitään. Taju meinasi lähtee koulussa 4-5 tunnin päästä aamiaisesta. Illalla sama juttu, ei jaksanut opiskella/lukea yhtään.
Dieetissäni kuuluu syödä kaikkein raskaimmat ruuat aamulla ja lounaalla ja keventää iltaan asti. Järkeäkö sitä on mättää rasvaa juuri ennen nukkumaanmenoa, kaikki muuttuu vaan vararenkaaksi yön aikana :D.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791692
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.109893En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58745Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo96653Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset207644- 133618
- 48566
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50548- 37546
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15520