Ostin joitakin vuosia sitten Oulusta Solton Ketron x1 soittimen. Nyttemmin liike josta ostin on loppunut ja toinen tietämäni liike, Helsingin musiikki on myös loppunut. Onkohan suomessa mitään liikettä joka myy ko. soitinta. haluaisin kysellä onkohan siihen saatavana uudempia taustakomppeja, (stylejä, rytmejä),miksi niitä sanotaan. Olen laiska, enkä viitsi alkaa muokkaamaan noita jo olevia. Valssi, humppa, suomalainen suffle, jenkka ja yleensä nämä uudemmat suomalaiset iskelmä rytmit kiinnostaisivat.
ketron x1
8
3588
Vastaukset
- Korgisti
Tampereen Musiikki ainakin myy Ketronin soittimia.
Oheisen linkin takaa voi löytyä sopivia taustoja
http://web.telia.com/~u52029897/ - aatu
kokeile www.musalabra.net
- Ketronomi
Ostin viallisen ketron x1:n,nyt on ilmennyt että siitä on useampia piirilevyjä palanut,mistä löydän liikkeen,joka huoltaa tai mistä saan varaosia ???
- ongelmia
Saitko laitteen kuntoon.?
Jos sait niin voisitko neuvoa kuka korjaa ammattitaitoinen Sumessa?
Kiitos
- KetronSD3
Tervehdys kaikille Ketron laitten omistajille.
SEinäjoen kupeessa Hyllykalliolla
Rajatie 27 on Ketronin huolto ja korjaus tätä nykyä.
Vierula Puh: 040-0567268- Ketron
Ainut missä saa Ketronit kuntoon on Thoman, Saksa.Omani SD3 lähetin sinne korjattavaksi.Otin esten sähköpostilla yhteyden ja kerroin murheeni.Vastasvat nopeasti ja tekivät korjaus arvion.Sen jälkeen saa päättää korjataanko vai ei.Minun oli korjaus halvempi mitä arvio.Esten maksu ja sen jälkeen korjaus..minulle palauttivat 30e kun oli halvempi korjaus mitä arvio.
- Anonyymi
Vieläkö sinulla on soitin?
- Anonyymi
Ei ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808522724687Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään963507Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka252796Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv672350Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?992225TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain921509Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään281319- 411316
Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli741276- 67926