banana split

Hei
Näin kevään kunniaksi Tiedustelisin mitä banaana split jäätelöannokseen tulee jäätelön ja banaanin lisäks?
Mitä jäätelöö käytetään ja onko jäätelöannoksessa jokin kastike tai vastavaa...
1486
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Moi,
perinteisessä banana splitissä on siis pitkittäin halkaistu banaani, ja siihen keskelle pallot suklaa-, vanilja- ja mansikkajäätelöä. Sitten suklaakastiketta suklaajäätelön päälle, mansikkaa mansikkajäätelön kohdalle ja vaniljapallon päälle ananasta. Koristeeksi pähkinärouhetta, kermavaahtoa ja säilykekirsikoita. Eli melkoinen annos! :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jäätelöhiiri kirjoitti:

Hei
Näin kevään kunniaksi Tiedustelisin mitä banaana split jäätelöannokseen tulee jäätelön ja banaanin lisäks?
Mitä jäätelöö käytetään ja onko jäätelöannoksessa jokin kastike tai vastavaa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu