Prismasta saat Grandiosa classic-pizzan hintaan 2,90. Citymarketissa hinta on 4,90. Näin ainakin Espoossa kauppakeskus Sellossa.
Grandiosa classic-pizzojen hintaero prismassa ja citymarketissa
11
3904
Vastaukset
- ...kokoerosta?
Grandiosaa kun saa pienenä ja isona...
- dagfeag
Se pizza jonka ostin oli suurin grandiosa mitä myydään, siis grandiosa classic 2,90€. Ei kai niitä ole eri kokoisia.
- Anonyymi
dagfeag kirjoitti:
Se pizza jonka ostin oli suurin grandiosa mitä myydään, siis grandiosa classic 2,90€. Ei kai niitä ole eri kokoisia.
Näyttäisi foodien perusteella olevan 6,75 euroa Prismassa.
- Kivet kehiin
Eipä paljon kiinnosta Grandiosat oli hinta mikä tahansa. Lidlistä kun saa samalla hinnalla kahden pizzan pakkauksen talon omia tuotteita ja makua on moninverroin enemmän kuin noissa ylimainostetuissa ja kalliissa Grandiosissa.
- Jauea
Todella hyviä pizzoja, varsinkin ne pannupizzat sekä ne venepizzat(annospala), sekä se pakkaus missä on kolmepizzaa samas.
Muissa kaupoissa metripizza nimellä myytävä on myös hyvää, joskin ananasta, juustoa ja mausteita siihen lisään yleensä. Jauea kirjoitti:
Todella hyviä pizzoja, varsinkin ne pannupizzat sekä ne venepizzat(annospala), sekä se pakkaus missä on kolmepizzaa samas.
Muissa kaupoissa metripizza nimellä myytävä on myös hyvää, joskin ananasta, juustoa ja mausteita siihen lisään yleensä.Metripizza on monin kerroin halvempaa mitä grandiosan pakastepizzat. Metripizza maksaa viitisen euroa paikallisessa S-Marketissa mutta siitä riittääkin sitten kahdelle päivälle.
- ettei tässä
Dawnbringer kirjoitti:
Metripizza on monin kerroin halvempaa mitä grandiosan pakastepizzat. Metripizza maksaa viitisen euroa paikallisessa S-Marketissa mutta siitä riittääkin sitten kahdelle päivälle.
keskustelussa kukaan ole maininnut kilohintoja. Eihän noista pakkaushintojen vertailusta saa kuin kipeän pään, koska painot ovat erilaisia.
Itse teen kaikki hintavertailuni kg- ja l-hinnoista. - vittumitäpaskaaaa
Dawnbringer kirjoitti:
Metripizza on monin kerroin halvempaa mitä grandiosan pakastepizzat. Metripizza maksaa viitisen euroa paikallisessa S-Marketissa mutta siitä riittääkin sitten kahdelle päivälle.
Jos meinaat niitä "riitan herkun" metripitsoja niin voi vittu... raaka-aiheet ehkä 10 senttiä... kuka tahansa osaa tehdä taikinapohjan ja lyödä päälle puoli kiloa halvinta mahdollista juustoa!! täyttä PASKAA!!
- Zorron kenkä
Nyt yhden ja ensimmäisen kerran ostin grandiosa pizzan kun ei muuta kaupassa ollut, en yleensä osta sen takia kun ne mainokset on niin saakelin tyhmiä ja en halua tukea grandiosaa.
Mutta nyt kun ostin ton YHDEN pizzan ja kuvassa oli monen monta pepperoni makkaran palaa ja kun otin sen sieltä paketista ei siinä ollut kun yksi SÄÄLITTÄVÄn kokonen pepperoni makkara!
ELI tarinan opetus: Älä helevetissä osta grandiosan pizzoja! Pirkka for life! - hg
Vai yksi pepperonimakkara? Taitaa mennä jo valehtelun puolelle. Minusta Grandiosa pepperoni on paras pizza ikinä ja juuri sopivan kokoinen. Kun olen laskenut pepperonit niitä on 20.
- GRANDIOSA
Kai sä tiät et se vie sulta kolkyt euroo pizzaperjantai
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk141379Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.2061343Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet1451189Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast4701007- 134959
Olimmeko molemmat
ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.73923Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!
Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.66857Mun on ikävä sua J ,
Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan47832- 68794
Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää397776