Haluaisin hieman valistaa teitä ystävät hyvät joogasta. On olemassa kahdenlaista joogaa, oikeaa ja väärää. Oikean joogan erottaa mm siitä, että se on ilmaista. Näin on Sahaja joogassa.
Varokaa kieroja huijareita, ja tulkaa aitoon oikeaan Sahaja joogan lämpimään ilmapiiriin. Sahaja jooga on alkuperäistä puhdasta ja jäljittelemätöntä. Muut maallistuneet joogat eivät voi tarjota sinulle oikeasti yhtään mitään. Vältä siis moisia huijauksia.
JAI SHREE MATA JI !!!
Oikea ja väärä jooga
8
1894
Vastaukset
- Ilmaiseksi?
Tarjoatko vapaaehtoisesti joogakursseja päivisin. Jos käyt vaikka töissä se saattaa olla hieman hankalaa. Entä onko sinulla joogan vetämiseen sopivat tilat? Talvisinkin?
Vai vedätkö tunteja asunnossasi vai jossain kommuunissa?
Maallistuneita ovat kaikki joogit suomessa vähän väkisinkin. Täällä ei vuokralla asuta ilmaiseksi tai kerjäämällä. Muutenkin hintataso on suhteellisen korkea. Ainakin jostain sossusta tai kelasta on rahoja ja tukia haettava. Onko tämä sitten siivelläelämistä?- eräs vain
... ei kannata etsiä logiikkaa, tai rehellisyyttä hänen postauksistaan.
- Vaippamies
eräs vain kirjoitti:
... ei kannata etsiä logiikkaa, tai rehellisyyttä hänen postauksistaan.
Niin, mikään ei ole ilmaista tässä maailmassa.
- maissa!
Kielletty kulttimaisuuden takia. Kannattaa vältellä.
There is not such as free lunch!- sahaaja
Ja kiinassa, - toistaiseksi.
Millaisissa maissa niitä ilmaisia lounaita syödään?
S. jooga on sellaista miksi ihmiset sen haluavat tehdä. Jos haluavat ahtaan kultin, saavat.
Voisi olla muutakin.
sahaja joogasta.
Minulla on jonkin verran kokemusta siitä.
En halua enää milloinkaan lähteä tiellä:"tyhjennä pääsi ja koe jotain suurta".
Minun mielestäni oikea tapa on perinteinen rukous.Sen voi tehdä ajatuksillaan,koska Jumalahan ei tarvitse ihmisten mongerrusta,mutta kyllä ääneen rukoilemisessa on enemmän "potkua".
Olen sen kokenut sahaja yoogan jälkeen.
Jeesus kuoli kerran ja nousi ylös taivaisiin,kerran ja on sen jälkeen istunut Jumalan valtaistuimen oikealla puolella.Ei Hän mene edes takaisin inkarnaatioissa.Jos niin olisi,joka kerta mitätöityisi Hänen kuolemansa hyöty ja ei se olisi enää ollenkaan sitä mihinkä Hän tuli kun tuli ihmiseksi.
Tämä sahaja yoogan guru on yksi monista niistä josta raamatun sivuilla varotetaan,että viimeisinä päivinä tulee ihmisiä jotka sanoo:"Jeesus on tuolla ja tuolla".Mutta sitä ei pidä uskoa.Se on eksytystä.
En kuulumihinkään lahkoon,mutta koen silti Jeesuksen turvan rinnallani joka päivä.
Siunausta kaikille etsiskelijöille.
Huutakaa avuksi Jeesuksen nimeä ei mitään guruja.- @man
Jeesus oli hyvä mies, mutta myös jo kuollut. Joten häntä on turha huutaa apuun, hän ei pääse.
Jos taas Kristusta huudat apuun, kannattaa huudot tosiaan tehdä ilman ääntä, koska huuto tulee kohdistaa sisäänpäin. Jeesus oli Kristus, miksi palvoa astiaa kun tulisi juoda sen vesi?
- jooga?
Tiedän että pimeä puoli on helpompi, mutta jotenkin se silti kiehtoo. Sitäpaitsi minun mestarini on kovempi kuin sinun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1586398Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto745296Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143705Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213335Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1452606Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat732312Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12068Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val271628Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191546- 821245