Haluaisin hieman valistaa teitä ystävät hyvät joogasta. On olemassa kahdenlaista joogaa, oikeaa ja väärää. Oikean joogan erottaa mm siitä, että se on ilmaista. Näin on Sahaja joogassa.
Varokaa kieroja huijareita, ja tulkaa aitoon oikeaan Sahaja joogan lämpimään ilmapiiriin. Sahaja jooga on alkuperäistä puhdasta ja jäljittelemätöntä. Muut maallistuneet joogat eivät voi tarjota sinulle oikeasti yhtään mitään. Vältä siis moisia huijauksia.
JAI SHREE MATA JI !!!
Oikea ja väärä jooga
8
1877
Vastaukset
- Ilmaiseksi?
Tarjoatko vapaaehtoisesti joogakursseja päivisin. Jos käyt vaikka töissä se saattaa olla hieman hankalaa. Entä onko sinulla joogan vetämiseen sopivat tilat? Talvisinkin?
Vai vedätkö tunteja asunnossasi vai jossain kommuunissa?
Maallistuneita ovat kaikki joogit suomessa vähän väkisinkin. Täällä ei vuokralla asuta ilmaiseksi tai kerjäämällä. Muutenkin hintataso on suhteellisen korkea. Ainakin jostain sossusta tai kelasta on rahoja ja tukia haettava. Onko tämä sitten siivelläelämistä?- eräs vain
... ei kannata etsiä logiikkaa, tai rehellisyyttä hänen postauksistaan.
- Vaippamies
eräs vain kirjoitti:
... ei kannata etsiä logiikkaa, tai rehellisyyttä hänen postauksistaan.
Niin, mikään ei ole ilmaista tässä maailmassa.
- maissa!
Kielletty kulttimaisuuden takia. Kannattaa vältellä.
There is not such as free lunch!- sahaaja
Ja kiinassa, - toistaiseksi.
Millaisissa maissa niitä ilmaisia lounaita syödään?
S. jooga on sellaista miksi ihmiset sen haluavat tehdä. Jos haluavat ahtaan kultin, saavat.
Voisi olla muutakin.
sahaja joogasta.
Minulla on jonkin verran kokemusta siitä.
En halua enää milloinkaan lähteä tiellä:"tyhjennä pääsi ja koe jotain suurta".
Minun mielestäni oikea tapa on perinteinen rukous.Sen voi tehdä ajatuksillaan,koska Jumalahan ei tarvitse ihmisten mongerrusta,mutta kyllä ääneen rukoilemisessa on enemmän "potkua".
Olen sen kokenut sahaja yoogan jälkeen.
Jeesus kuoli kerran ja nousi ylös taivaisiin,kerran ja on sen jälkeen istunut Jumalan valtaistuimen oikealla puolella.Ei Hän mene edes takaisin inkarnaatioissa.Jos niin olisi,joka kerta mitätöityisi Hänen kuolemansa hyöty ja ei se olisi enää ollenkaan sitä mihinkä Hän tuli kun tuli ihmiseksi.
Tämä sahaja yoogan guru on yksi monista niistä josta raamatun sivuilla varotetaan,että viimeisinä päivinä tulee ihmisiä jotka sanoo:"Jeesus on tuolla ja tuolla".Mutta sitä ei pidä uskoa.Se on eksytystä.
En kuulumihinkään lahkoon,mutta koen silti Jeesuksen turvan rinnallani joka päivä.
Siunausta kaikille etsiskelijöille.
Huutakaa avuksi Jeesuksen nimeä ei mitään guruja.- @man
Jeesus oli hyvä mies, mutta myös jo kuollut. Joten häntä on turha huutaa apuun, hän ei pääse.
Jos taas Kristusta huudat apuun, kannattaa huudot tosiaan tehdä ilman ääntä, koska huuto tulee kohdistaa sisäänpäin. Jeesus oli Kristus, miksi palvoa astiaa kun tulisi juoda sen vesi?
- jooga?
Tiedän että pimeä puoli on helpompi, mutta jotenkin se silti kiehtoo. Sitäpaitsi minun mestarini on kovempi kuin sinun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv262446- 1142076
- 1211732
Syitä välttelyyn
En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?451557Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.91497Miksi kaivattunne
ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo901075Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161231044Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt87975Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno35967Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu
Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu15949