läskiä kyljissä?

hei,

osaisiko joku auttaa ongelmassani. Muuten kroppani on aika hyvässä kunnossa, mutta kyljissä lantionyläpuolella mutta kylkiluitten alle ja samaan kohtaan sivuselkään on ilmestynyt läski makkaraa. Aika outoa on koska vatsalihaksetkin ovat ihan ok timmissä kunnossa..

Minkälaiset liikkeet/harjoitukset polttaisivat löysää pois juuri tästä kohtaa ??
2965
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Täsmälleen kaikki ja samat liikkeet jotka polttavat rasvaa ihan mistä tahansa. Eli oikea ruokavalio yhdistettynä järkevään kuntoiluun. Kävele, hölkkää, ui, mitä vaan, kunhan lopputuloksena kulutus > syöminen.

Noi taitaa olla sun kropassa vaan se ensimmäinen mesta mihin rasvaa alkaa kertyä. Jollain muulla kasvaa ekana vatsa, jollain taas leviää reidet. Yksilöllistä. Vastaavasti löysä myös lähtee viimeisenä sieltä mihin se on ensimmäisenä tullut, toisaalta jos muualla sulla ei ole ylimääräistä niin sitten se lähtee tuosta vaikka ihan pelkällä vähemmän syömisellä.

Jos kuvittelet että siitä on apua, ja saat paremman mielen, niin voit tietty tehdä vaikka jotain vartalonkiertoja jotka tähtäävät ton alueen lihaksiin. Sen löysän kannalta niillä ei kuitenkaan ole tasan mitään vaikutusta.

Äänestä

Uskomatonta miten ihmiset ei ymmärrä sitä fysiologista perusfaktaa jonka luulisi kuuluvan jo yleissivistykseen, että

EI OLE OLEMASSA MITÄÄN LIIKETTÄ/ HARJOITUSTA JOKA POLTTAISI RASVAA VAIN JOSTAIN MÄÄRÄTYSTÄ KEHON OSASTA.

Ainoastaan rasvaimussa yleisanestesiassa voidaan poistaa rasvakudosta jostain määrätystä osasta kehoa, mutta se kuuluu esteettiseen kirurgiaan ja sillä ei ole mitään tekemistä treenaamisen/rasvan polton kanssa.

Kun elimistö käyttää energiavajeessa soluihin varastoitunutta rasvakudosta energiatarpeeseen - se rasva palaa tasaisesti kehosta kaikkialta. K-a-i-k-k-i-a-l-t-a. --> rinnoista, kasvoista, kyljistä, pepusta, yms...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


???????????? kirjoitti:

hei,

osaisiko joku auttaa ongelmassani. Muuten kroppani on aika hyvässä kunnossa, mutta kyljissä lantionyläpuolella mutta kylkiluitten alle ja samaan kohtaan sivuselkään on ilmestynyt läski makkaraa. Aika outoa on koska vatsalihaksetkin ovat ihan ok timmissä kunnossa..

Minkälaiset liikkeet/harjoitukset polttaisivat löysää pois juuri tästä kohtaa ??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu