Rapparien perustama eu:n nimenä voisi olla aivan
hyvin "vapaamuurarimaa" koska se on heidän perustama
"valtio". Myös lehdet ovat sitä tukeneeet sillä 3 suurinta lehteä on muurariomistuksessa.
Nämä kolme lehteä ratkaisivat suomen jäsenyyden - ts. sen masinoimisen valtavine kehuineen.
Suomen pravdasto on kuin NL.ssa - saa olla vain yksi totuus.
Vapaamuurarit/Euroopan unioni
6
1629
Vastaukset 6
- lukkomaisteri
Juuri tällaiseen aloitukseen ei kannata laittaa mitään perusteita asettamilleen pohjaolettamuksille.
- sitroen.
asiahan tuo on. Paitsi ehkä lukkomaisterille ellei hänkin kuulu näihin rappareihin. Se valehtelu kun on rappareiden yksi perusominaisuuksista.
- Ehkä siksi EU:n laitokset
ovat juuri Belgian pääkaupungissa. Kaupungin asemakaavassakin on muurarisymbolit kolmioineen.
Vapaamuurarit ovat vahvassa liitossa "baabel-eu:n"
kanssa.
Jos vapaamuurarit todella haluaisivat niin kyöhyys
poistusi suomesta kolmessa päivässä perustuslakia muuttamalla -sitähän muutettiin silloin kun kansa
ajettiin tuohon brysselin-teurasautoon. Silloin
LÖYTYI pykälä mutta jos köyhää pitäisi auttaa niin
pykälää ei löydy!- minustakin lait
Ainakin olemme yksimielisiä Leopoldin vaikutuksesta. Olisi hyvä, jos Suomen vapaamuurarit saisivat poistettua EU:n aiheuttaman köyhyyden (yli 600 000 suomalaista). Tunnen vapaamuurareita, jotka VASTUSTAVAT EU:ta, joten ei voi sanoa suoraan, että vapaamuurarit suosisivat EU:ta.
Perustuslakia heikennetään jatkuvasti kansalaisten kannalta. Sama linja jatkuu, jos ja kun EU:n perustuslaki hyväksytään ilman kansanäänestystä.
- Eptikko
Se ei ole totta. Kaikki Hesarin toimittajat on Kommunistejä. Nykyään SDP:läisiä. Tollasta paskaa ne ei olis koskaan kirjoittaneet. Koska sydämeltään ihminen on aina Kommunisti.
Euroopan unionia ohjaavat sosialistit. Demokratia päättää mihin suuntaan mennään. - gfdtht
Venäläinen sanonta totuus on valhetta,orjuus on vapautta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.702256Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt351824- 1001181
- 47945
Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.26807- 87803
- 29680
- 41675
Äimän käki
Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,142657Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?56588