Rapparien perustama eu:n nimenä voisi olla aivan
hyvin "vapaamuurarimaa" koska se on heidän perustama
"valtio". Myös lehdet ovat sitä tukeneeet sillä 3 suurinta lehteä on muurariomistuksessa.
Nämä kolme lehteä ratkaisivat suomen jäsenyyden - ts. sen masinoimisen valtavine kehuineen.
Suomen pravdasto on kuin NL.ssa - saa olla vain yksi totuus.
Vapaamuurarit/Euroopan unioni
6
1621
Vastaukset
- lukkomaisteri
Juuri tällaiseen aloitukseen ei kannata laittaa mitään perusteita asettamilleen pohjaolettamuksille.
- sitroen.
asiahan tuo on. Paitsi ehkä lukkomaisterille ellei hänkin kuulu näihin rappareihin. Se valehtelu kun on rappareiden yksi perusominaisuuksista.
- Ehkä siksi EU:n laitokset
ovat juuri Belgian pääkaupungissa. Kaupungin asemakaavassakin on muurarisymbolit kolmioineen.
Vapaamuurarit ovat vahvassa liitossa "baabel-eu:n"
kanssa.
Jos vapaamuurarit todella haluaisivat niin kyöhyys
poistusi suomesta kolmessa päivässä perustuslakia muuttamalla -sitähän muutettiin silloin kun kansa
ajettiin tuohon brysselin-teurasautoon. Silloin
LÖYTYI pykälä mutta jos köyhää pitäisi auttaa niin
pykälää ei löydy!- minustakin lait
Ainakin olemme yksimielisiä Leopoldin vaikutuksesta. Olisi hyvä, jos Suomen vapaamuurarit saisivat poistettua EU:n aiheuttaman köyhyyden (yli 600 000 suomalaista). Tunnen vapaamuurareita, jotka VASTUSTAVAT EU:ta, joten ei voi sanoa suoraan, että vapaamuurarit suosisivat EU:ta.
Perustuslakia heikennetään jatkuvasti kansalaisten kannalta. Sama linja jatkuu, jos ja kun EU:n perustuslaki hyväksytään ilman kansanäänestystä.
- Eptikko
Se ei ole totta. Kaikki Hesarin toimittajat on Kommunistejä. Nykyään SDP:läisiä. Tollasta paskaa ne ei olis koskaan kirjoittaneet. Koska sydämeltään ihminen on aina Kommunisti.
Euroopan unionia ohjaavat sosialistit. Demokratia päättää mihin suuntaan mennään. - gfdtht
Venäläinen sanonta totuus on valhetta,orjuus on vapautta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2812926Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka572326Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3482007- 1151733
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1231694Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121375- 661317
- 681253
- 581242
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl771191