Kuussa ei ole
ihminen vielä käynyt
122025
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ei ne ollutkaan ihmisiä jotka siellä kävi. Mutta käyty siellä on.
Kuussakäyntien kieltäminen ei ole skeptismiä, vaan paranoiaa, joka kuuluu tuonne polittiseen keskusteluun, salaliittojen osastolle.
Tieteen kanssa sillä ei ole mitään tekemistä. :D
Lainaus wikipediasta:
"Skeptismi (skeptisismi, skeptisyys, epäilevyys) on oppi jonka mukaan ihminen ei voi saavuttaa varmaa tietoa."
Siis kunnon skeptikko ei usko kuukäynteihin, vaan epäilee niitä.
ja
mitä tarkoittaa:
lausua jotain sanomatta sitä ääneen??
entä mitä tarkoittaa, että joku biisi jää päälle??
mitä tarkoittaa että biisi jää päälle??
Miten tutkitaan kuulokeskuksen aktivoitumista?
tutkitaanko siinä niita ääniä, joita kuuluu tutkimushuoneessa, vai sitä laulua, jota vvihellät viheltämättä sitä ääneen, vai molempia, vai ehkä vain toista, entä jos molemmat äänet kuuluvat yhtäaikaa, itselläni on ainakin vaikeuksia keskittyä yhtäaikaa molempiin
"mitä tarkoittaa:
lausua jotain sanomatta sitä ääneen??
entä mitä tarkoittaa, että joku biisi jää päälle??
mitä tarkoittaa että biisi jää päälle?? "
Onko sinulla vastausta? Itse sanoisin, että ne ovat tietoisuudessa tapahtuvia kokemuksia. Ilmeisesti aivoissa aktivoituvat samat alueet riippumatta ovatko nämä tapahtumat kuviteltuja tai aitoja.
"Miten tutkitaan kuulokeskuksen aktivoitumista?
tutkitaanko siinä niita ääniä, joita kuuluu tutkimushuoneessa, vai sitä laulua, jota vvihellät viheltämättä sitä ääneen, vai molempia, vai ehkä vain toista, entä jos molemmat äänet kuuluvat yhtäaikaa, itselläni on ainakin vaikeuksia keskittyä yhtäaikaa molempiin "
Sanoisin, että sinulle soitettaisiin biisiä ja katsotaan mitkä aivojen osat aktivoituvat. Tämän jälkeen (tai ennen) sinun pitäisi soittaa biisiä päässäsi ja sitten tutkijat tarkastelisivat taas aivojasi. Tuohon yhtäaikaiseen soittamiseen en osaa vastata onko sinulla ideaa/tietoa siitä?
Mitä tarkoittaa henkinen kidutus?
Kuinka monta prosenttia ihmisistä on sellaisia, joilla molemmat keskukset aktivoituvat?
Kuinka monta prosenttia ihmisitä on sellaisia, jotka tuntevat hivenen epävarmuutta sen suhteen että heidät ehkä todetaan sairaiksi?
Kuinka monta prosenttia ihmisistä on sellaisia, jotka ovat kauhuissaan siitä, että heidät ehkä todetaan sairaiksi?
Millainen oli vesikoe?
kun liittyy aiheeseen.
"Mitä tarkoittaa henkinen kidutus? "
Aiheutetaan tarkoituksella tajunnalle epämiellyttäviä tuntemuksia.
"Kuinka monta prosenttia ihmisistä on sellaisia, joilla molemmat keskukset aktivoituvat? "
En tiedä
"Kuinka monta prosenttia ihmisitä on sellaisia, jotka tuntevat hivenen epävarmuutta sen suhteen että heidät ehkä todetaan sairaiksi? "
En tiedä, mutta luultavasti suurin osa ihmisistä.
"Kuinka monta prosenttia ihmisistä on sellaisia, jotka ovat kauhuissaan siitä, että heidät ehkä todetaan sairaiksi? "
Ei tietoa, mutta veikkaan 10-20%.
"Millainen oli vesikoe? "
http://fi.wikipedia.org/wiki/Vesikoe
Oliko Von Braun henkilö jota tutkittiin ennen apollo lentoja? Miksi tuo upea saavutus ei enää kiinnosta ihmisiä, minusta se on eittämättä jotain, mitä ei sen jälkeen ole tullut.
Mitä mitä oli frenologia?
onko jokin historian merkkihenkilöistä ehkä "kuullut ääniä"
ehkä Buddha, ehkä Jeesus Kristus, ehkä Mohammed
vaikka olisikin, ei se heitä minusta miksikään muuta, onko siinä jotain erikoista?
Itse uskon , että jokainen ääni jonka kuulen on ääni, joka on lähtöisin esim. musiikista, tai toiselta ihmiseltä, ehkä jopa luonnosta, niitä voi sitten vielä muokata pääkopassaan. Oli mielenkiintoista huomata että se mitä pidin omantunnon äänenä, oli itseasiassa äitini ääni, olen näet saanut uskonnollisen kasvatuksen.
Kyse on minusta enemmän ymmärtämisestä, siitä, että ei ole mitään muuta kuin toiset ihmiset ja luonto, maapallo ja avaruus, ja me asumme täällä.
Kuitenkin haluan uskoa Jumalaan, minulle hän on hyvä Jumala, hän vain on ja katselee, ja kaikki pääsevät taivaaseen, aivan kaikki.
http://www.panoramas.dk/fullscreen3/apollo_lm.jpg
Lähdössä takaisin maahan.
video on tehty?
http://www.youtube.com/watch?v=wOLa6BOFu3A&NR=1
Vaikka Forssa olisi olemassa niin ei sieltä ainakaan elämää löydy kun en ole löytänyt minäkään kun en ole käynyt Forssassa.
Nykyteknologia ei riitä Forssassa käyntiin. Ehkä vuonna 2020, mutta ei nyt. Mulla ei ainakaan riitä mopon tankissa polttoaine ajaa sinne asti.
Tämäkin kuva on muka Forssassa otettu. Tökerösti tehty väärennys. Katsokaa varjoa kuplan alla ja sitten etualan autojen alla, ne ovat aivan eripituisia. Selvästi kuva on otettu studiossa.
http://www.opel6070club.com/forssa02/yleis-gt.jpg
Lisäksi kävelijän varjo näyttää minusta kummalliselta.