pöytää

amatöörääjä

eli on aina ollut kova hinku biljardin perään ja nyt tuli mielee ostaa oma pöytä. mutta tilaa on niin vähän että en pystyisi edes mitään taitettavaa ostamaan vaan kysäisenkin onko missään myynnissä niinkuin "levyä" jossa ei ole ollenkaa jalkoja ja jonka voisi nostaa vain pelin ajaksi tavallisen pöydän päälle mutta olisi kuitenkin ihan kunnon kokoinen?

2

712

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • The Rat

      Halvimmalla pääset kun ostat palan lastulevyä mittojen mukaan, sahaat itse pussit ja pistät kangaspäälysteistä muoviputkea reunoille... Ja laatu on melkein yhtä hyvä.

      En voi kuin sanoa, että älä osta. Noilla levyillä, taittopöydillä sun muilla ei ole oikeastaan mitään tekemistä biljardin kanssa. :)

      • snookertuomari

        "En voi kuin sanoa, että älä osta. Noilla levyillä, taittopöydillä sun muilla ei ole oikeastaan mitään tekemistä biljardin kanssa. :)"

        Joo näinhän se on. Ihan hauskaa känniviihdettä niillä voi saada, mutta oikea bilis on vähän muutakin.

        Sen sijaan, että ostaisi normaalin pöydän päälle laitettavan bilispöydän, voisi ostaa bilispöydän, johon saa kannen, niin että se toimii tavallisena pöytänä. Tai voi tehdä kannen itse. On selvää, että tällainenkaan pöytä ei täysin vastaa oikeaa bilispöytää, sillä vaikka huippupöydälle tekisi tämän kannen, muu käyttö helposti vie sen pois vaaterista tai vahingoittaa verkaa. Mutta kuitenkin, jos tällaisen kivipöydän hankkii ja hyväksyy sen, että se pöytä on sitten juuri siinä mihin se on kerran laitettu, voi tällainen pöytä tuoda taloon oikeeta bilistä ilman varsinasita uuden tilan tarvetta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      65
      1423
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      109
      865
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      47
      714
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      55
      707
    5. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      700
    6. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      687
    7. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      25
      655
    8. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      66
      643
    9. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      69
      631
    10. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      40
      626
    Aihe