Noidan nuoli ja jumppa..

Minun selkään iski kauhea ja kivulias noidannuoli, selkä oli niin kipee ettei ilman apua ois sängystä nousemisestakaan tullut mitään. Nyt nämä tuskat alkaa olla muisto vain ja kysynkin intohimoisena jumppaajana että osaisko joku neuvoa kuinka pian voi mennä jumppaan, kuinka pian uskaltaa aloittaa taas aerobicissä käynnit?
3406
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllä jumpassa voi alkaa käydä heti, kun oma olo sen sallii. Jos kipua ei enää ole, eikä sitä ole tuon kerran jälkeen erilaisista liikkeistä tullut, niin mene kokeilemaan. Toki aluksi täytyy ottaa rauhassa ja kevyemmin, kuulostella kropan reaktioita, sekä lämmitellä selkälihaksetkin hyvin.

Äänestä
  • taidanpa lähtee heti tästä pyöräileen aluksi.

    Äänestä

Minulle iski noidan nuoli selkään, pidin n. viikon taukoa ja kävin kuntosalilla niin seuraavana päivänän iski uudestaan,mutta ei ihan yhtä kivuliaasti. nyt en aio pitää minkäänlaista taukoa vaan aijon mennä kuntosalille jos vain vähänkin pystyn jotain tekemään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paljon kärsinyt.. kirjoitti:

Minun selkään iski kauhea ja kivulias noidannuoli, selkä oli niin kipee ettei ilman apua ois sängystä nousemisestakaan tullut mitään. Nyt nämä tuskat alkaa olla muisto vain ja kysynkin intohimoisena jumppaajana että osaisko joku neuvoa kuinka pian voi mennä jumppaan, kuinka pian uskaltaa aloittaa taas aerobicissä käynnit?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu