Liian pitkät matkat vaarallisia?

aattelin notta voiskohan siinä tulla minkälaisia komplikaatioita ku repäsis tällasena huonokuntosena tyyppinä vaikka 100 kilometrin pyöräilylenkin? jalat kramppais lopullisesti ja amputaatio edessä vai mitäs?
2881
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

joka tappaa, mut kyllä ennen pitempiä matkoja kannattaa harjoittaa perslihaksia 30-50 km lenkeillä.

Äänestä
  • Voin taata että perä on 20 kympin jälkeen aika kipee :)

    Joten reenaa reenaa pikku matkoilla ensin.

    Mutta jos välttämättä tahdot itsesi kipeeksi niin hiljainen vauhti ja taukoja taajaan juoma/ravinto kohdalleen. Rauhallinen päivän retki tyyliin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hmmmmmmmmmm kirjoitti:

aattelin notta voiskohan siinä tulla minkälaisia komplikaatioita ku repäsis tällasena huonokuntosena tyyppinä vaikka 100 kilometrin pyöräilylenkin? jalat kramppais lopullisesti ja amputaatio edessä vai mitäs?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu