RAZORBLACK

616

http://www.myspace.com/razorblackmusic

Porvoolainen ghotic/rock/metal musiikkia soittava razorblack on tulevaisuuden suuria nimiä!
Eli tohon osoitteeseen kuuntelee biisejä.
Jos sinulla on oma myspace profiili niin liity niiden kaveriks :)
keep on rockin` /,,/

3

593

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ballistiikka kusee

      Ottakaa gothic pois tyylilajeista, yksikään teidän vaikuttajabändeistä ei ole goottia nähnytkään. Luuserit. En usko, että tuosta bändistä tullaan koskaan kuulemaan, hukkuu omaan typeryyteensä.

      • minerval

        omasta mielestäni poikien musiikki toimi ihan hyvin. biisit hyvin tehtyjä! äänitetty ehkä pikkasen huonosti. mutta ei se mua haitta, voin mä tollasta musaa kuunella. diggasin :)


      • Gother than thou

        Ihan vain tiedoksi, jos puhutaan yhdistelmämusiikista, voidaan etsiä tiettyjä elementtejä siitä. Kyllä kaikki sen tajuaa, että jos puhutaan gootti-musiikista, esim. Sisters Of Mercy, Bella Morte, Bauhaus, Suicide Romance jne, niin se on sitä puhtaimmillaan. Toisinsanoen bändi ei pyri tekemään täyttä goottimusiikkia vaan on ottaut vaikutteita. Kuuntelepa laulajan äänentaajuutta tai tiettyjä kitarariffejä. Ja ottaen huomioon 80-luvun rock vaikutteet, on se myös ominaista goottibändeille.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      271
      3376
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      102
      1671
    3. 66
      1223
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      199
      1057
    5. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      56
      1024
    6. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      50
      976
    7. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      63
      961
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      42
      807
    9. Mitä tekisit jos

      Aamulla vierestäni heräisit
      Ikävä
      47
      782
    10. Olet hirviö

      Eikä kukaan saa mua muuttamaan mieltäni.
      Ikävä
      114
      738
    Aihe