trampoliinilla hyppiminen

Onko trampoliinilla hyppiminen hyvää korvaavaa harjoittelua juoksulle?
Sykkeet ainakin ovat tuolla 130-160 tienoilla enkä ole huonokuntoinen.
1262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllähän se rasittaa koipilihaksia ja treenaa mm. ponnistusvoimaa, siis pitkäkestoinen hyppely.
Kivaa vaihtelua se ainakin on! : )

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mikkola kirjoitti:

Onko trampoliinilla hyppiminen hyvää korvaavaa harjoittelua juoksulle?
Sykkeet ainakin ovat tuolla 130-160 tienoilla enkä ole huonokuntoinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu