Pizza Cornar Leppävaara

se hjyvä hjyvä pizza on

No niin. Krapulapäivänä erehdyin tilaamaan kotiinkuljetuksena kebabit.. Toimitusaika kuulemma 30-60min. Odottelin kaksi tuntia kunnes soittelin takaisin.

Lupasivat soitella kuljettajalle, joka ottaisi yhteyttä. Tietenkään ei ottanut. Seuraavaksi selitys oli, että poliisi oli pysäyttänyt kuljettajan ja siksi viivästys. Olisi kuulemma 10 minuutin päästä ovella. No, en tiedä olisinko tässä vaiheessa edes halunnut 2,5h matkalla ollutta kebabia. Mutta ei huolta sillä mitään kebabia ei loppujen lopuksi paikalle tullut, vaikka koko iltapäivän soittelin.
Jälkeenpäin käsitin krapulan sumentamilla aivoillani senkin, että ne ei aluksi edes kysynyt kuka minä olen. Ja koska niillä on lankapuhelin, niin ne ei edes näe mun numeroa. Eli koko homma tais olla jotain ihmeellistä haista-vittua.

Että jos kaipaatte kunnon vanhan ajan nöyryytystä niin tuolta Leppävaaran Pizza Cornarista voi kysellä. Omalla kohdallani toimi ainakin hyvin.



p.s. Mita mita mita sinä sanoa?

1

621

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kornari

      Kornari vissii lopettannu ? Tilalle tullu joku ghetto mesta

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      138
      13202
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      85
      3665
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      97
      2925
    4. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      277
      1393
    5. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      36
      1389
    6. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      151
      1329
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      115
      1274
    8. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1204
    9. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      81
      1071
    10. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      205
      989
    Aihe