tällaseen mömmöön.
Ruskista jauheliha.Mausta grillimausteella. Laita sekaan vihannessuikaleet ja kuullota niitä vähän. Lisää ruokakermaa tai muuta kermaa, vasikkafondia ja soijakastiketta. hauduta vähä aikaa. Tarjoile tuoresalaatin kanssa.
Jauhelihan asemasta voit käyttää mm. broilerisuikaleita tai lohisuikaleita.
Ruskista jauheliha.Mausta grillimausteella. Laita sekaan vihannessuikaleet ja kuullota niitä vähän. Lisää ruokakermaa tai muuta kermaa, vasikkafondia ja soijakastiketta. hauduta vähä aikaa. Tarjoile tuoresalaatin kanssa.
Jauhelihan asemasta voit käyttää mm. broilerisuikaleita tai lohisuikaleita.
Vastaukset 8
Vanhimmat
onko se lisäaineetonta?
Grillimauste ei käsittääkseni ole, ellei ole itse tehtyä. Ja yllättävän monelle erilaiset lisäaineet ovat ongelma vaikka eivät välttämättä edes tiedosta asiaa.
Hmm, eikös tuo ruokakermakin ole rypsiöljy"kermaa", vai muistanko väärin? Tässä voisi suosia ihan oikeaa kermaa, makukin on parempi.
Lisäaineeton kasvisliemikuutio on hyvää ei sisällä "hullua lehmää". 7% Paksu ruoka"kerma" on myös hyvää Sydän merkitty ja tutkituista luonnon aineista tehty.
Miksi käyttäisi korvikkeita kun on aitojakin tuotteita (vielä) kaupasta saatavilla? Jäljitelmät vain yrittävät olla sitä mitä aito on luonnollisesti.
Kermakkeista saat energiaa vähemmän ja rasvakoostumus on sydänystävällisempi. Aito kerma myös närästää monia..
Aidot tuotteet ovat parempi vaihtoehto kuin keinotekoiset tuotteet. Rasvakoostumus on myös erinomainen lukuisissa luonnontuotteissa, vaikka kansa sinut mukaanlukien onkin aivopesty uskomaan jotain ihan muuta.
Jos vähentäisin vielä tästä energiansaantiani niin siitä ei hyvää seuraisi, kyllä sitä rasvaa täytyy saada riittävästi jotta energiaa riittää.
Kerma tuskin närästää, se lienee pikemminkin ne höttöhiilarit jota useimmat kerman kanssa syö.
aiheuttajia on rasvainen ruoka.
monella loppuu närästys siihen kun vähentää reilusti hiilareita!
kermassahan on MYRKYLLISIÄ HIILIHYDRAATTEJA!
MIKSI ANNAT RUOKAOHJEITA, JOTKA VAARANTAVAT IHMISTEN TERVEYDEN?