Hypnologia???PP:

Onko moni tutustunut hypnologiaan?
Miten se on auttanut?
Miten syvästä psyykeen vammasta voi olla kyse,että hypnologia pystyy auttamaan?
2259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

*
Siis "pinnallisempiin" auttaa paremmin.

Äänestä
  • .
    Jos kiinnostaa millaista se on ollut sata vuotta sitten, kannattaa vuokrata Morten Henriksenin ohjaama elokuva "Ihmeparantajan viides talvi" (1999). Filmi pohjaa mestarillisen historiallisten romaanien kirjoittajan Per-Olof Enquistin (s. 1934) kirjaan "Magetisörens feme vinter" (1962). Tarina mukailee Mesmerin todellista elämää.
    .

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tiedonhaluinen*** kirjoitti:

Onko moni tutustunut hypnologiaan?
Miten se on auttanut?
Miten syvästä psyykeen vammasta voi olla kyse,että hypnologia pystyy auttamaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu