Perustuu kasvin kuolema, kun sille annetaan suolaa esim. kastelemalla Natrimkloridi liuoksella?
Mihin biologisesti
4
417
Vastaukset
- moosi
Osmoosi ehkä "imee" vesimolekyylejä kasvin juuresta pois, kasvi siis kuivuu.
- "murhattu vesi"
Kuulemma testattu juttu: Kukkien kasteluvettä säteilytetään mikrouunissa.
Se tuhoaa veden molekyylejä niin, että näin käsitellyllä vedellä kasvi kuihtuu.
Tulee vaan kysyneeksi; mitä mikrouunisäteilytys sitten ruuallemme oikein tekee?
Itse en usko ruuan tuhoutumiseen. Vointini ei kyllä ole pirteimpiä!- sitroen.
roskapuhetta tuo mikroaaltouunijuttu. On aivan sama, millä menetelmällä ne molekyylit saadaan värähtelemään nopeammin eli kuumenemaan.
- moosi
Kuulemma testattu juttu: Ruokaa kuumennetaan ruoanlaitossa, niin mikrobit ja taudinaiheuttajat tulevat murhatuksi tästä ruoasta! Se kuumennus tuhoaa taudinaiheuttajia niin, että ruoan syöjät eivät sairastu.
Tulee vaan kysyneeksi; mitä esim. keittäminen sitten ruuallemme oikein tekee? Olisiko parempi kokea kunnon vatsatauti ja muita jänskiä tauteja?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku504154Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt351959Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1531346- 1541232
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti421024- 192992
Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.229976- 80947
- 55820
Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm122815