Paattion kartanon

Mitähän ne lapset tuumaa, kun yöt kolisee ja hyytää?
4978
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Miksi ihmeessä niitä tarttisi ees pelätä.

Nuo "kummitukset" ovat aikoinaan kuolleita ihmisiä ja tuskin ne kellekkään mitään pahaa haluaa,he on varmaan asuneet tuolla ennen ja se on myös heidän koti.

Tosi mahtava asia että siitä tehdään huostaanotettujen lasten koti,aivan mahtava paikka ja varmasti tulee mukava koti näille lapsille ja nuorille!!

Toivon siin kaikkea hyvää uuden "lastenkodin" elämälle!

Äänestä

Hahaha. Loistava paikka lastenkodille.
Ne varmaa käy sen jälkeen loppuelämänsä psykiatrilla
kun saanut ikuisia traumoja sieltä. hyvä kemi. \o

Äänestä

Kerran olen yötä siellä koettanut olla. Kauhea mökä ja hyytävä kylmyys alkoi ihan tosta-vaan...
Ei näillä hermoilla siellä yövytty.

Kyllä lasten mielikuvitus laukkaa villimmin kuin aikuisten.

Äänestä
  • Ei hemmetti, kummitusjuttuja palstalla! No ne täältä puuttuikin.

    Kaikkea muuta on kyllä ollut, mutta että vielä tälläistäkin! XD XD XD

    Hyvä KEMI, tuo pohjolan ihmekaupunki! Nyt reteesti vain nokat pystyyn, meillä on täällä oikeita kummituksia. Soitetaan Uri Gellerille ja laitetaan heti kerralla kaupungin talous tasapainoon, Geller kun lupasi miljoona dollaria jos joku pystyy esittämään hänelle jonkun oikean yliluonnollisen ilmiön! Jessss! Löytyyköhän tyypin yhteystiedot numerosta 118 vaiko ihan 0 100 100? lol

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kummitukset ostettu kirjoitti:

Mitähän ne lapset tuumaa, kun yöt kolisee ja hyytää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu