Mitä oireita teillä on ennen ukkosen ilmaa?
Mulla on tosi kova väsy, enkä jaksa yhtää mitää tehdä ja lisäksi maha tuntuu olevan hieman kipeä niinku olis jännitykses. Näitä oireita mulla esiintyy jo aamulla ja siitä eteenpäin koko päivän vaikka ukkonen tulisi vasta illalla/yöllä.
Oireita ennen ukkosta?
9
3899
Vastaukset
- yhtään
Ei yhtään mitään oireita sen kummemmin kuin muustakaan. Ei edes kuuhulluus vaivaa - muu hulluus kylläkin.
- ja on pieni
levottomuus tuleeko kunnon pauke vai ei.Pidän ukkosista,mutta asun paikassa johon jostain syystä tule kun erittäin voimakkaat rintama ukkoset etelän suunnasta.Kaikki muut ukkoset kiertää tämän paikan kummaltakin puolelta.
- olen
kovin väsynyt ennen ukkosen tuloa, jotenkin olo on lamaantunut, polvia heikottaa. Kun ukkonen on ohi, tunnen itseni tosi pirteäksi.
- luonnollista
Johtuukohan se siitä että ennen ukkosta on usein pilvistä ja mieli maassa. Sitten ne kuvitellaan oireiksi kun aurinko ei porota virkistävästi taivaalta enää?
- "Ukkostutka"
luonnollista kirjoitti:
Johtuukohan se siitä että ennen ukkosta on usein pilvistä ja mieli maassa. Sitten ne kuvitellaan oireiksi kun aurinko ei porota virkistävästi taivaalta enää?
Mulle tulee semmonen kamala olo jota selitin tos aloitukses jo silloinki ku aurinko vielä paistaa mukavasti taivaalta...jotenki on vaan semmonen pelonsekainen tunne (pelkään kamalasti ukkosta), kattelen taivaalle vähän väliä, väsyttää ja mahas tuntuu pelon takia kouristuksia.
- ja särkee
päätä väsyttää
- Hmm.....
Siis ennen kuin itse myrsky on edes alkanut? Päätä särkee erikoisesti ja on "kasvihuonelämpöinen" olo.
- ennen ukkosta
Päätä särkee ja aikoja sitten oli kani joka ilmaisi tyynellä ilmalla ennen kuin edes oli ukkonen
alkanut, painumalla häkkissä koppiinsa piiloon taisi pelättä.
- Anonyymi
Samoja ovat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t887141- 353791
- 453360
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402532- 412262
- 2062259
- 1222192
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292119Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241868- 401749