Kotoa käsin hyvä kroppa?

Elikkä tavoitteenani olisi saada näkyvät (muttei kuitenkaan mitkään hervottomat) vatsa-, reisi-, pohje- ja käsilihakset.
Olen ihan hoikassa kunnossa, eli laihduttaa en niinkään tahdo.
Kotoa löytyy vatsalihaslaite ja käsipainot.
Millaisilla sarjoilla kannattaisi aloittaa? Haluaisin kuitenkin melko nopeasti tuloksia näkyviin.
8920
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

turha odottaa tuloksia nopeasti ilman todella raskasta treeniä ja pluskalorista dieettiä. niillä käsipainoilla ja sillä ab-vemputtimella voit heittää samantien vesilintua - salilla on isommat painot ja vastukset, ja isot painot >> isot/kiinteät lihakset!

Äänestä
  • kerran HÖPÖ.On tainnu mennä omat treenit pieleen ;)

    Äänestä

Hauiksen saa ainakin kotona ihan hyvin, kuten myös ojentajat ja vatsa. Ongelma on jalat jotka ovat oikeastaan mahdoton saada kotikonstein.. Voit tosin silti kokeilla, maksimi käsipainot käteen ja teet kyykkyä sekä pohkeita.. Ei varmaan hirveää tulosta synny, mutta enpä parempaakaan keksi.

Sarjoiksi vaikka 10x3 hauista semmoisilla painoilla joilla jaksat tuon. Vatsoja x3 jokaisella niin paljon kuin jaksaa. Ojentajat vaikka 10x3. Voi käyttää omaa tuntumaa, ei tuo kotikepuloin niin haittaa jos pieleen menee, ei siitä vahinkoa pääse syntymään.

Äänestä
  • älyttömät lihakset reisiin ja ylipäätään jalkoihin (olen nainen jos sillä nyt on jtn väliä) kun harrastin aikoinani juoksua ja etenkin pikajuoksua, lyhyitä matkoja.En koskaan eläessäni ole käynyt salilla :D

    Äänestä

Miksi pitäisi saada tuloksia nopeasti?, siksi kun treenaaminen ei kiinnosta vai??

Äänestä
  • Kiitos jo nyt tulleista vastauksista.

    Jaa miksikö haluan nopeita tuloksia? Miksipä haluaisin että 10 vuoden jälkeen vasta näyttäisin hyvältä....?

    Äänestä

  • -.-' kirjoitti:

    Kiitos jo nyt tulleista vastauksista.

    Jaa miksikö haluan nopeita tuloksia? Miksipä haluaisin että 10 vuoden jälkeen vasta näyttäisin hyvältä....?

    Sulla vaan on se harhakuvitelma niinkuin lähestulkoon jokaisella joka aloittaa salitreenin. Sanonpahan vaan että SALITREENISSÄ ET SAA MITÄÄN AIKAISEKSI NOPEASTI, et isoja käsiä etkä piukeaa perää tai litteää vatsaa. Paitsi sen että kun odotukset ovat korkealla ja mitään ei tapahdu niin käyt salilla ehkä kuukauden ja sitten lopetat. Lyödäänkö vetoa? Tämän olen nähnyt niin monen kohdalla tapahtuvan. Salilla porukka vaihtuu todella tiheään. Uutta naamaa tulee ja menee koko ajan, kaikenmoista yrittäjää ja kokeilijaa on liikkeellä, luulen että tuolla kommentillasi"nopeasti" kuulut samaan joukkoon.

    Äänestä

  • -.-' kirjoitti:

    Kiitos jo nyt tulleista vastauksista.

    Jaa miksikö haluan nopeita tuloksia? Miksipä haluaisin että 10 vuoden jälkeen vasta näyttäisin hyvältä....?

    Ainiin, unohdin mainita, että jos aloitat salillakäynnin pelkkä ulkonäon parantaminen syynä, se on lyhyt tie. Liikunnan pitää olla elämäntapa ja asenne, tulee olla halua rasittaa itseään ja saada siitä tietyntyyppinen "euforia", adrenaliini ja hyvänolontunne, pumppi jne. Peiliin tuijotus on todella, todella typerä syy lähteä yhtään mihinkään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


-.-' kirjoitti:

Elikkä tavoitteenani olisi saada näkyvät (muttei kuitenkaan mitkään hervottomat) vatsa-, reisi-, pohje- ja käsilihakset.
Olen ihan hoikassa kunnossa, eli laihduttaa en niinkään tahdo.
Kotoa löytyy vatsalihaslaite ja käsipainot.
Millaisilla sarjoilla kannattaisi aloittaa? Haluaisin kuitenkin melko nopeasti tuloksia näkyviin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu