Ravinto-oppi

Moi,

Mikä olisi hyvä kirja ravinto-opista? En ole täysi ummikko mutta tietoni ovat harrastelija tasoa ja haluaisin petrata. Siis mikä yksi kirja, nimi, kirjoittaja, ISBN numero?
Kiitos!
3323
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

jotain hyvää tietoa saa duodecimiltä kirjasta "100 kysymystä ravinnosta". ei mikään kaiken kattava mutta kuitenkin jotain. Ihmisen anatomian ja fysiologian kirjoistahan sitten saa tietoa että miten mitkäkin ravintoaineet imeytyy ja missä vaiheessa ym.. mikäli tälläinen tieto kiinnostaa.

Äänestä

Tuula Laamanen - Ravintoterapian käsikirja
ISBN 952-99471-0-0 Amino-Kustannus

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mikä ? kirjoitti:

Moi,

Mikä olisi hyvä kirja ravinto-opista? En ole täysi ummikko mutta tietoni ovat harrastelija tasoa ja haluaisin petrata. Siis mikä yksi kirja, nimi, kirjoittaja, ISBN numero?
Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu