iisalmi-kuopio

Olis tarkoitus ajaa pyörällä isalmesta kuopioon kesälomalla.minkälainen on ajaa reitti? Joutuuko ajamaan paljon isoilla teillä vai onko kevyen liikenteen väyliä?En löytänyt netista karttaa jossa näkyis hyvin kevyen liikenteen tiet.
1583
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos ajat suoraan, niin on aika vilkasliikenteistä. Sen sijaan kannattaisi ajaa länsireittiä Onkiveden, Ruokoveden ja Kallaveden länsipuolta.

Suoraan ajettaessa pyörätie on ainakin Siilinjärven pohjoispuolelta Kuopioon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pala74 kirjoitti:

Olis tarkoitus ajaa pyörällä isalmesta kuopioon kesälomalla.minkälainen on ajaa reitti? Joutuuko ajamaan paljon isoilla teillä vai onko kevyen liikenteen väyliä?En löytänyt netista karttaa jossa näkyis hyvin kevyen liikenteen tiet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu