Olisin kiinnostunut tietämään erilaisia goottien käyttämiä vinkkejä pukeutumiseen, meikkaamiseen ja vaikkapa jopa käyttäytymiseen. EI, en ole yksitoistakesäinen wannabelapsi, (olin, vuosia sitten, mutta tämä ei liity siihen) jolle riittää toisten pikkuwannabejen "pukeudu mustaan ja kuuntele Nightwishia!"-neuvoihin, vaan kun sanon gootti, tarkoitan GOOTTIA, joka tietää ja osaa neuvoa muitakin kuin kuuluisat korsetti ja samettihame, musta huulipuna ja kajaalikiemurat ynnä viiltelyn. (toivottavasti ymmärsitte). Siis... Vinkkejä?
Vinkkejä?
Se Joku
71100
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
ei saa
Tuosta olikin hirmuisesta hyötyä, pelastit päiväni. Äpärä.
Meikkaamisen suhteen ei ole minkäänlaisia määrityksiä. Lumouksessa eräs oli tehnyt niillä hopeisilla tähdillä itselleen kulmakarvat! Meikkaamiseen tarvitaan lähinnä mielikuvitusta.
pukeutumisvinkkejä ei juuri ole. Materiaali voi olla ihan mikä tahansa, väri voi olla ihan mikä tahansa (tosin joku ruskee ei taida toimia), hiuslisäkkeitä voi tehdä melkein mistä tahansa pitkästä ja kapeasta matskusta.. Katso vaikka lumoussivuilta galleriat edellisiltä vuosilta, siellä on ehkä täydellisiä esimerkkejä.
Viiltele
ei helvetti.. haista paska
Dibsua taas kiusataan kotona. Siksi se on taas tuollainen.
kato toi video ja ota mallia
http://youtube.com/watch?v=XEJDGLF-e18