Voiko pakastaa

Voiko täytekakkua tai voileipäkakkua pakastaa?
Miten se sulatus sitten... mikroon ei taida voida ainakaan laittaa.

Osaisiko joku neuvoa?
2333
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

pakastaa huoletta. Sulata jääkaapissa ja varaa siihen hommaan tarpeeksi aikaa. Isossa kakussa menee monta tuntia.

Äänestä

Voi pakastaa oat ajoissa huoneenlämpöön sulamaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kakku! kirjoitti:

Voiko täytekakkua tai voileipäkakkua pakastaa?
Miten se sulatus sitten... mikroon ei taida voida ainakaan laittaa.

Osaisiko joku neuvoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu