Aamiaista Helsingistä???

Osaisiko joku kertoa hyvistä aamiaispaikoista Helsingissä? Etsin sellaista buffet-tyylistä aamiaista, joka maksaisi alle 15 euroa.

Onko joku käynyt Cafe Ekbergissä tai Krullassa aamiaisella? Millaisia olivat?

Kertokaa hyviä vinkkejä!:)
5792
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

aamiaiselle johonkin kohtuutasokkaaseen hotelliin. Yleensä ottavat myös ei-yöpyjiä. Taatusti runsas buffet.

Äänestä

Suosittelen ehdottomasti Café Ekbergiä, maukas aamiainen bufeesta ihanine kahvileipineen. Myös Café Engelin aamiaista on kehuttu. Vasta kävin itse Fazerin kahvilassa Kluuvikadulla aamiaisella, joka oli myös kiva, perus leipä jogurtti linja ihanat Fazer kakut ja suklaakonvehdit:)

Äänestä

Joo!
Todellakin suosittelen Ekbergiä, kävin viime viikolla, eikä pettänyt! Tosin jos lomailija sattuu nukkumaan pitempään kun lomalla on, niin keittolounas saa myös täyden kympin minulta.

Krullaan olen edelleen matkalla, ja luulen ettei tule pettämään.

Engelissä ei ainakaan minun käydessäni ollut buffaa, vaan eri tyylien mukaan koottuja aamiaislautasia. Ei niin hyvä.

Toivottavasti löytyy!

Äänestä
  • Mitä se Ekbergin aamiais-buffet oikein sisältää? onko siinäkin joku jälkiruokakakku?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lomailija kirjoitti:

Osaisiko joku kertoa hyvistä aamiaispaikoista Helsingissä? Etsin sellaista buffet-tyylistä aamiaista, joka maksaisi alle 15 euroa.

Onko joku käynyt Cafe Ekbergissä tai Krullassa aamiaisella? Millaisia olivat?

Kertokaa hyviä vinkkejä!:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu