Monet haaveilevat samasta kouluruoasta kuin esim. englanissa. hampurilaisia ja muuta roskaruokaa. mutta totuus on: ruoka valmistetaan heikkolaatuisista aineksista ja paistetaan todella runsaassa rasvassa. ne eivat le kuten hesburgerin mainoskylteissä, vaan ruttuisia kuivahkoja rusinahamppareita yms.
Vastaukset 7
- abusiba
Olen ollut yhdysvalloissa vaihto-oppilaana ja voin täten sanoa että puhut täyttä paskaa.
- jokuvaa
minä olen myös ollut englannissa ja siellä sai koulussa joko tavallista ruokaa tai sitten näitä hampurilaisia. pakko kyl myöntää et heikkolaatuisia olivat!
- ne siellä
Ameriikan koulussa opettaneet, että Englanti on eri asia kuin Yhdysvallat?
- amiissss
ne siellä kirjoitti:
Ameriikan koulussa opettaneet, että Englanti on eri asia kuin Yhdysvallat?
Eikö ne oo sulle koulussa opetettu kuinka luetaan, mielestäni aloittajan viestissä lukee ESIM. Englannissa. Jolloin se on vain esimerkkinä.
- kyllä
amiissss kirjoitti:
Eikö ne oo sulle koulussa opetettu kuinka luetaan, mielestäni aloittajan viestissä lukee ESIM. Englannissa. Jolloin se on vain esimerkkinä.
eivät opettaneet. Mutta hyvä että teille siellä amiksessa opettivat.
- ......
Ei siis ihme kuinka sekin kansa lihoo.
- kelkku
Hampurilainenhan on sinänsä täysin terveellistä ravintoa joka koostuu pihvistä, parista sämpylästä salaatista, vihanneksista ja kastikkeesta. Epäterveelliseksi/lihottavaksi hampurilaisen tekee nimenomaan se että väliin työnnetään litra kastiketta ja se että pihvi paistetaan rasvassa.
Jos poistetaan kastike ja rasva pannulta saadaan täysin terveellinen ateria, joka varmasti maistuisi kaikille Suomen koululaisille... =D
Jos joku pelkää, että ruoan takia suomalaiset lihoo niin tartee kattoa vaan tilastoaja ja todeta, että kyllä ongelma on siinä että ei jakseta nostaa persettä sohvanpohjalta ja lähteä lenkille..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1771610
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.106832En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203608- 129581
- 48556
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50538- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo60502