heippa! millä te saatte itsenne raahautumaan salille/jumppaan sillon ku oikeen laiskottaa? =) nyt on taas sellainen hetki käsillä ettei nappais ku väsyttää ja eilinen treeni painaa..=) eli hyviä tsemppaus ajatuksia kehiin...!
motivaation pitäminen..
ölkj
1248
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Siinäpä se on. Suurin kynnys on raahautua salille tai kuntoilemaan... sittenhän kaikki sujuu jo lähes 'itsestään', eikös?
Treenin jälkeen on niin makee fiilis, että sitä ei laiskottelemalla löydy. Ja jos väsyttäisikin, niin ainakin lopputulos on lähes sama, paitsi että kuntoilussa paloi kaloreita ja on kropalle parempaa kuin laiskottelu.
Tosin pitää osata tunnistaa fyysinen uupumus ja henkinen laiskottelu toisistaan. Fyysisesti uupuneena ei tule treenata kuin korkeintaan kevyellä kävelylenkillä (ei tule juurikaan hiki), mielummin levätä.