Miten tehdä itse riisikakkuja?

Eli onko kellään tietoa riisikakkujen valmistus ohjeista?
Siis ihan perus riisikakku....ilman mitään suklaa/banaani sekamelskoja....


Eli valmistus ohjeita kaivataan....
24808
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mietin ite samaa, ei oikein löydy

Äänestä

Siis jos ymmärsin oikein, että ihan kuivaa riisikorppua haluat? Parhaiten se mun käsitykseni mukaan onnistuu keittämällä valitsemasi riisi kypsäksi, laita kypsä riisi muotteihin leivinpellille ja pelti uuniin matalaan lämpöön (noin 60-70 astetta) useaksi tunniksi. Jätä uunin luukku raolleen, jotta kosteus pääsee haihtumaan. Kun kakkujen rakenne on kuiva ja kiinteä ne ovat valmiit.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


riisikakku kirjoitti:

Eli onko kellään tietoa riisikakkujen valmistus ohjeista?
Siis ihan perus riisikakku....ilman mitään suklaa/banaani sekamelskoja....


Eli valmistus ohjeita kaivataan....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu