En ymmärrä tätä illuusiota

En nyt ymmärrä tätä illuusiota, joten voiko joku selittää sen minulle?

http://www.optillusions.com/dp/1-5.htm
2550
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Varmaan toimii paremmin englanninkieliselle henkilölle. Tavallisesti kyseisenkielinen henkilö lukee tuon tekstin: I love Paris in the springtime. Siis yksi the. Luin sen itsekin aluksi väärin.

Selitys tälle ilmiölle voisi olla se, että nuo sanat on jaettu eri riveille.

Äänestä
  • Nyt vasta huomasin, että siinä on kaksi kertaa the.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

En nyt ymmärrä tätä illuusiota, joten voiko joku selittää sen minulle?

http://www.optillusions.com/dp/1-5.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu