Sadetta tuli n.50mm

Ma 30 ja 31.7 yhteensä. Se Savonlinnan sadekertymä,77mm on mielestäni harvinainen 24h aikana.
1337
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ovathan nuo jonkinlaisia sademääriä, kun parissa vuorokaudessa tulee koko kuukauden keskimääräinen sadesumma. Siis tuo 77 mm. Meillä tuli viime viikolla kahdesta peräkkäisestä ukkoskuurosta tunnissa 35 mm. Oli rännit kovilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kymenlaakso kirjoitti:

Ma 30 ja 31.7 yhteensä. Se Savonlinnan sadekertymä,77mm on mielestäni harvinainen 24h aikana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu