Valinnat tehty :ei mahtunu mikael inmberg eikä tommi evilä hyvä niin.Sinne on nyt hyvä ja miltei parsa joukkue valittu.Menestystä toivoo kansa.
Osakan naisten
4
322
Vastaukset
- parempi jäi koti-Suomeen
Mikaela Ingberg heitti Kuortaneella tuloksen, jollaista Taina Kolkkala ei ole heittänyt kolmeen vuoteen. Tainan viimeisin 60 metrin ylitys on niinkin kaukaa kuin vuodelta 2004. Ymmärrän kyllä ja hyväksyn sen, että Taina sai kisalipun, koska hän ehti rikkoa B-rajan ennen Mikaelaa. En nyt kuitenkaan pitäisi Tainaa parempana valintana. Menestystä toivon toki minäkin - myös Tainalle.
- sisarhentovihreä
Mikael Ingberg..hehheh..
Tommi Evilä naisten joukkueessa...älä viitti hei aukoa päätäsi kun et sitä osaa.
Sitäpaitti Osakan joukkue on kaukana parhaasta, vain kaksi ihan varteenotettavaa urheilijaa mukana, Kruger ja Pitkämäki. Revi siitä.- Eviläkin
Ollut tyrkyllä siihen neiti joukkueeseen.ainakin ulkonäkö ja esiintyminen on kuin aitoon emäntä koulun opppilaillakin??? vielä ei muuta näyttöö oo??? outellaan.
- sisarhentovihreä
Eviläkin kirjoitti:
Ollut tyrkyllä siihen neiti joukkueeseen.ainakin ulkonäkö ja esiintyminen on kuin aitoon emäntä koulun opppilaillakin??? vielä ei muuta näyttöö oo??? outellaan.
Olihan tuo ehdolla.
Älä anna sellaisten asioitten vaivata päätäs kuten ulkonäkö. Outella muuten saat, näytöt on annettu jo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1762667- 1642499
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182177Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee592052Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31729"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591434Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2041420Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2241153Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää931128Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3641058