Iloinen leski

1205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Vilja, vilja... kun nyt pääsisimme ensin siihen, että sianlihaa saisi enimmäkseen kaikkia lajeja ilman, että ne on valtaosin peitetty kaikenlaisiin marinadeihin ja maustemössöihin.

Ja että lihassa on nahka mukana ja läskiä ainakin sentin kerros ja että lihakset erottuvat selvästi toisistaan, jotta tietää mistä on kyse.

Ja että kauppias tietäisi edes jotain myymästään tuotteesta, muutakuin että "tämä on marinoitu tähän hunajaliemeen, kyllä se on sitten hyvää".

Varmaan näen vielä senkin, että joku keksii lisätä sinihomejuustoa marinadiin. Muuta maun antajaa ei suomalainen juuri tänä päivänä tunne. Olemme yhden maun kansa ja vain yhden kerrallaan.

"Iloinen läski" kunniaan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Die lustige Witwe kirjoitti:

Vilja-possua ja osaan vaatia sitä.

Viljasikaa on tarjolla:

http://www.tapola.fi/viljasika.html

http://www.planet-vienna.com/Musik/Operette/Texte/vilja.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu